הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איגוד השייט הודיע: שטיינברג סיים את דרכו

מאמן נבחרת הגברים דרש חוזה ל-7 שנים, אך סורב ונפרד

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  02.09.21 - 16:45
סמדר פינטוב, גור שטיינברג ושי בובר בסיום פגישתם (איגוד השייט)
סמדר פינטוב, גור שטיינברג ושי בובר בסיום פגישתם (איגוד השייט)

גור שטיינברג, מאמן נבחרת הגברים בגלישה, נפגש היום (חמישי) בצהריים עם יו"ר איגוד השייט בישראל, שי בובר, ועם מנכ"לית האיגוד, סמדר פינטוב, והגיע להסכמה משותפת על סיום דרכו באיגוד, לאחר קמפיין טוקיו 2020.

שטיינברג בן ה-52, הוא אחד המאמנים המעוטרים ביותר בספורט הישראלי והיחיד שהוביל ספורטאי לשתי מדליות אולימפיות (עם גל פרידמן באטלנטה ובאתונה). בנוסף, הוא חתום על 16 מדליות באליפויות עולם ואירופה. במהלך הקמפיין האולימפי האחרון, הוביל שטיינברג את נבחרת הגברים, המליץ על הבחירה ביואב כהן לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים והוליך אותו למקום הרביעי, כפסע ממדליה אולימפית נוספת.

סלע המחלוקת בין הצדדים לגבי המשך ההתקשרות היה אורך החוזה של המאמן. לשטיינברג היה חוזה עד אחרי פריז 2024 אבל מכיוון שיש דגם חדש- ה"פויל" - שטיינברג רצה חוזה לקמפיין נוסף, כלומר לשבע שנים בסך הכל. בקשה זו לא התקבלה, ויו"ר איגוד השייט, שי בובר, הסכים לקמפיין אחד בלבד.

בכל אופן, המאמן, שחשוב להבהיר שעזב בהסכמה, ימשיך לעזור לנבחרת עד סוף אוקטובר בהכנות לאליפות אירופה, ובתחילת נובמבר יחזור לעבוד כמהנדס.

בובר מסר בעצמו בפרידה מהמאמן: "גור שטיינברג הוא מאמן ואיש מקצוע משכמו ומעלה. טביעות אצבעותיו נמצאות על דפים רבים בהסטוריית השייט הישראלי. לפני חמש שנים חזר שוב גור לאימון פעיל באיגוד והוביל בהצלחה רבה את נבחרת הגברים לטוקיו וקיווינו להמשיך ביחד גם לפריז. עצוב לי לראות אותו מסיים את דרכו היום, גם אם הדבר נעשה ברוח טובה ובהסכמת שני הצדדים. אני מאחל לו הצלחה רבה בהמשך ומקווה שיצטלבו דרכינו בעתיד".

במקביל, באיגוד מחפשים את מאמן נבחרת הנשים הבא, כשגל פרידמן מסתמן כמועמד המוביל לתפקיד.