הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: פרידמן מאמן הגברים, צוברי בנשים

האיגוד אישר את המינויים בדגם ה-iQFoil. קליגר ב-470

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  04.10.21 - 17:20
שחר צוברי (איגוד השייט בישראל)
שחר צוברי (איגוד השייט בישראל)

הנהלת איגוד השייט אישרה היום (שני) שורה של מינויי מאמנים לאומיים לקמפיין האולימפי של פריז 2024. את נבחרת הגברים בגלישה בדגם ה-iQFoil יאמן גל פרידמן, מדליסט הזהב מאתונה 2004 ומדליסט הארד מ-1996. נבחרת הנשים ב-iQFoil תאומן ע"י שחר צוברי, מדליסט הארד מביג׳ין 2008, שבהמשך השבוע יערוך מסיבת עיתונאים לכבוד פרישתו.

מאמן צוותי סירות ה-470 יהיה גידי קליגר, שהשתתף ב 3 אולימפיאדות כשייט, וזכה באולימפיאדת טוקיו במדליית ארד, כמאמן הצוות הספרדי. שורת המינויים באה כחלק מתוכנית העבודה של איגוד השייט לקמפיין פריז 2024, ובמטרה מוגדרת להציב את ספורטאי העבר הבכירים של האיגוד בתפקידי מפתח על מנת להביא כמה שיותר הישגים לענף השייט.

יו"ר איגוד השייט, שי בובר, התייחס למינוי המאמנים: "אני מאחל הצלחה גדולה לצוותים המקצועיים ולכל הנבחרות. המטרות שלנו ברורות, אנחנו שואפים תמיד למדליות באליפויות עולם ואירופה וכמובן גם מדליה אולימפית. איגוד השייט הציב את הספורטאים הכי גדולים שלו כמאמנים, זהו מסר חשוב מאוד לספורטאים שלנו".

מינוי המאמנים הגיע לאחר חודשים רבים של עבודה מאומצת של הנהלת איגוד השייט, כחלק מההכנות לקמפיין פריז 2024. כזכור, במשחקים האולימפיים הבאים ייערכו שינויים רבים בענף, עם כניסת דגם ה-iQFoil, אשר החליף את ה-RSX ומעבר לצוותים מעורבים בסירות בדגם 470, במקום צוותי הגברים והנשים המופרדים.