הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פרידמן, צוברי וקליגר הוצגו כמאמני השייט

האיגוד קיים מסע"ת. צוברי: "זה מעורר השראה לספורטאים"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  12.10.21 - 18:46

תגיות: איגוד השייט

איגוד השייט הישראלי ערך היום (שלישי) מסיבת עיתונאים שבה הציג את שלושת המאמנים החדשים: גל פרידמן, האלוף האולימפי מאתונה 2004, שיאמן את נבחרת הגברים בגלישה, שחר צוברי, מדליסט הארד מבייג'ין 2008 שפרש ויאמן את נבחרת הנשים בגלישה, וגידי קליגר, שייט העבר שיצג את ישראל בשלושה משחקים אולימפיים יאמן את נבחרת שייטי ה-470.

שי בובר יו"ר איגוד השייט פתח ואמר: "היום איגוד השייט עושה חילוף מנצח. יחד עם שלושת המאמנים החדשים אין לי ספק שהם יקחו אותנו לפסגות חדשות. במחזור האולימפי הקרוב נושא הציוד הוא קריטי להצלחת הענף. הכניסה של הדגמים החדשים מחייבת רכישה של ציוד".

גילי לוסטיג, מנכ"ל הוועד האולימפי הוסיף: "אני רוצה לשבח ולברך את איגוד השייט על שתי החלטות אמיצות שנעשו. להמשיך בשיטת הנבחרות, שזה המפתח, לרכז את הספורטאים הכי טובים ולתת להם את המאמנים הכי טובים. ההחלטה השנייה להביא שלושה ספורטאי ענק לעמדות המאמנים, יש להם אתגר גדול"..

גל פרידמן אמר: "כיף לחזור לאיגוד השייט. אחרי אולימפיאדה מוצלחת יש הרבה מוטיבציה לתת מכישוריי. אני מאוד מאמין בדרך של נבחרות מסודרות, שמח שזה הקו של האיגוד. יש לנו המון אתגרים בדגם החדש, לשמחתנו יש סגל מאוד רחב. כל אחד מהעשירייה הראשונה שהייתה באליפות ישראל יכול להיות המועמד למדליה אולימפית הבאה ואנחנו מחוייבים לתת להם את כל הכלים. אנחנו מכוונים הכי גבוה".

גידי קליגר, שזכה במדליית ארד בטוקיו עם צוות הגברים הספרדי, סיפר: "אני שמח לחזור לישראל, למדינה שלי, ולעבוד עם כל הנשמה. יש ב-470 דור צעיר ודרך חדשה של צוותים מעורבים. יש הרבה עבודה עם הצוותים החדשים אבל יש פוטנציאל". אגב, חשוב לזכור שבפריז 2024 יהיו רק צוותים מעורבים של אישה וגבר.

שחר צוברי: "אני חושב שזה מעורר השראה לספורטאים, שרואים שלוקחים ספורטאי עבר למשרות כאלה, הם רואים שיש המשכיות באיגוד. אני מרגיש שאני נשאר בבית. אני חושב שיש ספורטאים מצטיינים, יש פוטנציאל טוב בכל הדגמים בשייט גם בנשים וגם בגברים ויש גם מערכת מאוד תומכת". על קטי ספיצ'קוב אמר: "כדאי לדבר איתה על הכוונות שלה לחזור או לא".