הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פתיחה טובה לישראל באל' אירופה ב-iQFoil

גלישת רוח: ארבע נציגות בעשירייה הראשונה, ראובני חמישי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  25.10.21 - 21:49
שחר רשף (צילום: משה מנגן)
שחר רשף (צילום: משה מנגן)

תגיות: גלישת רוח

תחילת כתבה

נבחרת ישראל בגלישת רוח בדגם iQFoil יצאה היום (שני) סוף סוף למים באליפות אירופה. האליפות נפתחה רשמית כבר בשבת, אך תנאי רוח לא מספקים במרינה האולימפית של משחקי פריז 2024 השאירו את הגולשים ממתינים. היום, לאחר יומיים של המתנה, התגברו הרוחות והוציאו למים 68 גולשות, מהעילית של אירופה, ומספר כפול של גולשים.

בנשים נרשמה פתיחה יפה לנבחרת כאשר ארבע גולשות מתמקמות בעשירייה הראשונה לאחר שישה שיוטים. דניאלה פלג (מקום 6) ונעמה גזית (7) הפגינו יציבות לאורך כל היום הראשון, ומאיה מוריס (8) ניצחה את השיוט הרביעי של היום. אלופת ישראל, שחר רשף, ניצחה שלושה מששת שיוטי היום, אך זינוקים רעים בשיוטים 3 ו-4 הותירו אותה במקום התשיעי הכללי.

בגברים, תום ראובני בחר להגיע ולהתאמן במארסיי כשבועיים לפני האליפות וקוצר את הפירות. לאחר ארבעה שיוטים הוא במקום החמישי הכללי. התחלה חלשה של היום, עם פסילה בזינוק לשיוט הראשון, לא סימנה את ההמשך, וראובני סיים במקומות 3,1,3 והוא ממוקם שתי נקודות בלבד מהמקום הראשון.

איגוד השייט בישראל העמיד נבחרת גדולה במיוחד לתחרות זו, עם 19 גולשים וגולשות, וזאת במטרה לספק לנבחרות בסיס תחרויות איתן לקמפיין פריז. בגברים: יואב כהן, יואב עומר, תום ראובני, אופק אלימלך, תומר ורדימון, דניאל תשתש, באז בל, רוי הלל, שלו אגוזי ואייל צרור. מאמן - עודד אושר. בנשים: שחר רשף, שרון קנטור, דניאלה פלג, מאיה מוריס, נעמה גזית, לינוי גבע, ניב רובינסון, מיקה כפרי ושחר טיבי. מאמן - סתיו ביימל. עם הנבחרת נמצאים המנהל המקצועי, אלי צוקרמן, וכן המאמנים החדשים גל פרידמן ושחר צוברי.