הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חותר הקיאק לשעבר ברק לופן נרצח בפיגוע

נקבע מותו של לופן בן ה-35, הנרצח השלישי בפיגוע הטרור אמש בת"א. חתר לצידו של מיכאל קלגנוב ושימש כמאמן בוועד הפראלימפי. הגיע למקום ה-6 באליפות העולם ואימן את פסקל ברקוביץ'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.04.22 - 17:01
קרדיט: (פרטי, באדיבות המשפחה)
קרדיט: (פרטי, באדיבות המשפחה)

תגיות: קיאקים

טרגדיה בספורט הישראלי. מאמן נבחרת הקיאקים הפראלימפית וחותר הקיאקים בעברו ברק לופן נרצח בפיגוע בדיזינגוף, כך הותר לפרסום היום (שישי). בן 35 במותו, הותיר אחריו את אשתו דנה ושלושה ילדים.

לופן, שהיה שותף בשתי נבחרות אולימפיות בבייג'ינג 2008 ובלונדון 2012, זכה במדליית ארד באליפות אירופה ב-2006 למרחק של 200 מ', ושימש כשותפו של המדליסט האולימפי מסידני מיכאל קלגנוב. מאוחר יותר שימש כמאמנה של החותרת הפראלימפית פסקל ברקוביץ' והגיע עימה לגמר פראלימפי בריו 2016.

לופן, יליד קיבוץ גינוסר, זכה במקום השביעי ב-500 מ' באליפות אירופה לצידו של קלגנוב ובמקום השישי באליפות העולם. בשנים האחרונות שימש כמאמן הנבחרת הפראלימפית ומאמן קיאקים בהפועל תל אביב. אימן גם את נבחרת הנשים של ישראל.

הוועד האולימפי הגיב ללכתו של לופן: "ברק לופן ז״ל, היה ספורטאי מצטיין בענף הקיאקים, חותר מוכשר וחבר בסגל האולימפי של ישראל ברק נרצח ע"י בן עוולה בפיגוע ברחוב דיזנגוף. ברק היה קסם של אדם, איש אדמה וים, מלח הארץ. אדם עם אישיות מיוחדת, חיוך שלא מש משפתותיו ובעל נתינה אינסופית. בשנים האחרונות התרכז ברק באימון ובחינוך דור העתיד,  ובמיוחד באימון של ספורטאים ושל נבחרות החותרים הפראלימפיים. לאחרונה סיים בהצלחה את התוכנית הלאומית למאמנים - המיזם הבכיר ביותר למאמנים בספורט הישראלי - פודיום. המשפחה האולימפית מרכינה ראש  בלכתו של ספורטאי, מאמן ואדם למופת".

שר התרבות והספורט חילי טרופר: ״עצב רב עם היוודע מותו של ברק לופן אשר נרצח בפיגוע אמש. ברק, היה ספורטאי הסגל האולימפי בעבר ומאמן  פראלימפי מצטיין כיום. ברק היה מוכר כאיש ספורט מקצועי ומסור. תנחומים מעומק הלב למשפחתו. יהי זכרו ברוך״.

תגובת מכון וינגייט: "מכון וינגייט, המכון הלאומי למצויינות בספורט, מרכין את ראשו עם ההודעה על זהותו של הנרצח השלישי בפיגוע המחריד אתמול בתל-אביב, ברק לופן. ברק, ספורטאי ומאמן מהטובים בישראל, קיבלת לפני יומיים בבית הספר למאמנים את תעודת הסיום של תכנית המאמנים הבכירים - "פודיום". מדריכיו וצוות הקורס לצד סגל המכון עומדים הערב בתדהמה ובכאב לזכרו. אנו מעבירים את תנחומינו למשפחתם ולאוהביהם של ברק, איתם מגיני ותומר מורד".

גילי לוסטיג מנכ"ל הוועד האולימפי שהכיר את ברק במשך שנים ארוכות: "הוועד האולימפי והיחידה לספורט הישגי מרכינים ראש עם הבשורה הקשה. אנחנו מכירים את ברק עוד מהיותו קיאקיסט צעיר בעמק הירדן. סימנו אותו כמאמן העתיד. הוא סיים רק לאחרונה את קורס הפודיום, הקורס האקסלוסיבי שלנו למאמנים. הוא היה כל כך מיוחד, גם במראה שלו הוא היה יפה תואר, והוא היה יפה פנימית וחיצונית, מלח הארץ. מחבקים את משפחתו וחבריו. זה בלתי נתפס, הלב נקרע".