הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כבוד: 6 חברות הנבחרת העפילו לגמרים בפלמה

פלג, מוריס, רשף, צוקרמן, זרקה, חסון ולסרי יתחרו מחר בשיוטי המדליות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.04.22 - 22:19
(Thomas Chang)
(Thomas Chang)

תגיות: שייט

אחרי יום דרמטי ומלא תהפוכות, דניאלה פלג, מאיה מוריס, שחר רשף, גל צוקרמן, דור זרקה והצוות של ניתאי חסון ונעה לסרי יתחרו מחר בשיוטי המדליות בתחרות גביע הנסיכה. יום השיוטים האחרון בגביע הנסיכה התחיל בסימן שיפור מזג האויר, כאשר השמש יצאה לבסוף, והסתיים בתהפוכות ודרמה בנבחרת הנשים בגלישה.

נבחרת הנשים, שסיפקה תחרות מרתקת, עם 5 גולשות בתמונת שיוטי המדליות, יצאה למים בידיעה שלא כל הגולשות יצליחו להכנס לעשר הגדולות, המקבלות את כרטיס הכניסה לשיוטי הגמר מחר. דניאלה פלג, שסיימה את יום אתמול במקום הרביעי, התעלתה עם ארבעה שיוטים בהם סיימה בעשר הגדולות ועלתה למקום השלישי הכללי. חשיבות המקום השלישי היא בכך שהיא מבטיח לה פטור מרבע הגמר והגעה ישירה לחצי הגמר של שיוטי המדליות.

גם מאיה מוריס עשתה את המוטל עליה היום ועלתה לשיוטי המדליות מהמקום השביעי. מוריס סיימה את שיוטי היום במקומות 12,8,11,10 ותתחרה ברבע הגמר. שחר רשף, המתחרה האחרונה ברבע הגמר, החלה את התחרות מצוין אך נחלשה ביומיים האחרונים. לאחר שיוטי היום היא עמדה במקום ה 11 ומחוץ לשיוטי המדליות, כאשר שחר טיבי עוקפת אותה וזוכה בכרטיס האחרון לגמר. רשף הגישה ערעור על כך שמתחרה יפנית התנגשה בה במהלך השיוט וכתוצאה מקבלת הערעור קיבלה פיצוי נקודות, שהעלה אותה למקום עשירי, על חשבונה של טיבי.

בקייט פוייל גל צוקרמן תפסה את המקום האחרון הפנוי לשיוטי המדליות, כאשר סיימה את יום הגלישה שלה במקום ה 14. השיוטים בקייט היו צמודים מאוד וצוקרמן, שסיימה את אתמול במקום ,15 הצליחה לעקוף את יריבתה האיטלקיה בהפרש של שתי נקודות. גם דור זרקה נכנס לשיוטי המדליות בגברים, מהמקום ה- 14. גם כאן, כמו בנשים, המאבק הוכרע בשני השיוטים האחרונים ובהפרש של 4 נקודות בלבד.

בשיוטי המדליות ב-iQFoil ובקייט הנקודות אותן צברו הגולשות בימי התחרות הסדירה לא נחשבות לגמר, כך שמחר התחרות מתחילה בעצם מההתחלה ושלוש הגולשות והגולש ינסו להיאבק על המדליות בשני הדגמים השונים.

בסירות ה 470, ניתאי חסון ונעה לסרי, שהיו חזק בתמונת שיוט המדליות לאורך כל התחרות סיימו את היום במקום השישי (שיוטים במקומות 6,12). מחר יתחרה הצמד בשיוט המדליות, אך ללא יכולת אמיתית לעמוד על הפודיום, עקב פער נקודות גדול מדי מהמקום השלישי.