הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מאות הגיעו להפגנה למען מועדון השייט חיפה

מנהל המועדון התייחס: "קיבלנו חיבוק ותמיכה מהאיגוד ומארגוני ספורט"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.04.22 - 19:23
(מועדון השייט חיפה)
(מועדון השייט חיפה)

תגיות: שייט

מחאת חברי עמותת מועדון השייט חיפה כנגד הכוונה לסגור את המועדון העלתה הילוך היום (שלישי), כאשר חברי עמותת המועדון, יחד עם מאות תומכים מרחבי ישראל, התאספו כדי למחות נגד רצון העירייה. לאחר משא ומתן של מספר חודשים, בשבוע שעבר עיריית חיפה התריעה על פינוי המועדון. הודעה זו הפתיעה את נציגי המועדון בעקבות המו"מ שמתנהל מזה חודשים ארוכים כדי להסדיר את המשך פעילות המועדון בחוף השקט.

מועדון השייט פועל בחוף השקט מזה 12 שנים כמעט. לפי המועדון, כעת עיריית חיפה מתכחשת להסכם עליו היא חתומה מול חברת נמלי ישראל. העירייה דורשת מהמועדון לחתום על הסכם חדש, בו סעיף המאפשר להפסיק הפעילות בהתראה של שלושים יום. מועדון השייט חושש שההסכם החדש יאפשר לעירייה לפנות את המועדון בדרך חוקית, כדי לבנות מעגנה פרטית במקומו.

סגירת המועדון עלולה לפגוע אנושות בשייט הישראלי, כיוון שחיפה מהווה שטח אימונים לנבחרות השייט האולימפיות. מאות שייטים וגולשים פעילים בחוקים המתקיימים במקום. יתרה מכך, המועדון מקיים פעולות למען אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים ובראשם קבוצה של ילדים על הרצף האוטיסטי.

מנהל מועדון השייט חיפה ליאור אלפסי התייחס: "היום התקיימה מול עיריית חיפה הפגנת תמיכה בשייט בחיפה. מאות רבות של אנשים הגיעו במהלך החג מכל רחבי הארץ ותמכו בנו ובמאבק המשותף".

עיריית חיפה חייבת להתעשת ולשנות כיוון באופן מוחלט מהיחס שקיבלנו עד עכשיו, אחרת מאבקנו רק יעלה מדרגה. מועדון שייט חיפה לא ייסגר ולא ייכנע ללחצים ולסחיטה שראשי עיריית חיפה מפעלים על המועדון בתקופה האחרונה. איגוד השייט, נציגים ממועצת העיר וארגוני ספורט שונים הראו סולידיות יוצאת מן הכלל. החיבוק והתמיכה שקיבלנו הראו לנו שאנחנו לא לבד במאבק הזה ואנחנו מודים לכל מי שנכח ולקח חלק".