הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לצד המועדון: איגוד השייט נגד עיריית חיפה

היו"ר: "אין סיבה שבעיר כזאת לא תהיה פעילות ימית". וגם: החוזה הבעייתי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.04.22 - 09:53
(צילום: מועדון השייט)
(צילום: מועדון השייט)

תגיות: איגוד השייט

חזית אחידה. יו"ר איגוד השייט, שי בובר, התייצב לצידו של מועדון שייט חיפה, שנמצא בסכנת סגירה בעקבות סכסוך מול העירייה. "איגוד השייט תומך במועדון השייט חיפה, שהוא השלישי בגודלו בארץ", אמר בובר לערוץ הספורט.

בובר המשיך באותו הקו. "נעשית שם פעילות מבורכת במשך שנים יחד עם פעילות של ילדים על הרצף האוטיסטי ואנחנו מנסים לדבר לליבה של ראשת העיר שתפתור את הסיפור הזה ותיתן לשייט חיפה התחייבות גב אל גב כמו מה שיש לה מול חברת נמלי ישראל", אמר יו"ר איגוד השייט, "שתיתן את אותו הסכם, אותה תקופת זמן, הרשאה להשתתף בחוף, אין סיבה שבעיר כמו חיפה, שיש שם אנשים שמובילים את המועדון בהתנדבות מלאה, לא תהיה פעילות ימית כזאת, שגם מייצרת אלופים. רק עכשיו התחילה אליפות אירופה עד גיל 15 בגלישת רוח בסרדיניה ויש שם שלושה ילדים מחיפה", הוסיף.

יו"ר איגוד השייט פרט את הגורמים עימם שוחח בנושא: "פניתי לכל המוסדות הרלוונטיים, כולל שר הספורט חילי טרופר ויושבת ראש הוועד האולימפי יעל ארד על מנת שיסייעו לנו. איגוד השייט לא יתן לסגור את מועדון השייט בחיפה". 

כזכור, לאחר משא ומתן של מספר חודשים בין מועדון השייט לעירייה, שלחה בשבוע שעבר עיריית חיפה הודעת התראה לפינוי למועדון השייט. הודעה זו הפתיעה את נציגי המועדון החיפאי מכיוון שמזה חודשים מתנהלים מגעים להסדרת המשך פעילות המועדון בחוף השקט בחיפה.

מועדון השייט פועל בחוף השקט מזה 12 שנים כמעט, וכעת העירייה דורשת חתימה על הסכם חדש, בו סעיף המאפשר להפסיק את פעילות המועדון בהתראה של 30 יום. החשש של מועדון השייט הוא שההסכם החדש מנוסח בצורה שתאפשר לעירייה לפנותו בדרך חוקית, משיקולים פסולים, על מנת לבנות במקום מעגנה פרטית.