הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אליפות אירופה בגלישה תצא לדרך ביום שלישי

במסגרת הנבחרת של שחר צוברי יתחרו שבע גולשות ובנבחרת של גל פרידמן שמונה גולשים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  15.05.22 - 14:11
מאיה מוריס (צילום: Martina Orsini)
מאיה מוריס (צילום:  Martina Orsini)

נבחרת ישראל בגלישת רוח תפתח ביום שלישי את השתתפותה באליפות אירופה בדגם IQ פויל. במסגרת הנבחרת של שחר צוברי יתחרו שבע גולשות, ובנבחרת של גל פרידמן שמונה גולשים. לאחר שבועיים של אימונים באתר אליפות אירופה בגלישה, יצאו ביום שלישי נבחרות הגברים והנשים בגלישה ליום השיוטים הראשון בתחרות בשאיפה מוצהרת להגיע לפודיום ולהביא מדליה ישראלית.

כזכור, בשנה שעברה זכתה שחר רשף במדליית הארד באליפות. בחודשים האחרונים השתתפה נבחרת הנשים במספר תחרויות וכמה מהגולשות העפילו לגמרים. כעת ינסו בנבחרת הנשים להמשיך את המגמה החיובית. גם בנבחרת הגברים השאיפה היא להיכנס לשיוטי המדליות. בתחילת השנה זכה תומר ורדימון במדליית הכסף בתחרות בלנזרוטה, שם עלה גם יואב עומר לרבע הגמר.

נבחרת הגברים כוללת את יואב כהן, תום ראובני, יואב עומר, תומר ורדימון, אופק אלימלך, רוי הילל, באז בל ודניאל תשתש. בנשים- מאיה מוריס, דניאלה פלג, שחר טיבי, נעמה גזית, שחר רשף, שרון קנטור וניב רובינסון. בנוסף מייצגת את ישראל קטי ספיצ'קוב, אשר לא מתאמנת עם הנבחרת. עם הנבחרות נמצאים עודד אושר עוזר המאמן של נבחרת הגברים וסתיו ביימל, של נבחרת הנשים, המנהל המקצועי של איגוד השייט אלי צוקרמן וכן המעסה יוחאי הלוי והפזיוטרפיסטית סאסקיה בלום.

באליפות יתחרו 269 גברים ו-102 נשים מ-30 מדינות (כולל לא אירופאיות) והיא מתוכננת במתכונת של 5 ימי שיוטים בהם יתחרו בשלושה מקצים שונים - שיוט, סלאלום ומרתון. ביום האחרון יתקיימו שיוטי המדליות בהם ישתתפו רק עשרת המקומות הראשונים.