גם קלופ נרגש: גונדוגאן בסגל אחרי 14 חודשים

פצועי דורטמונד החלימו: הקשר התגבר על פציעת הגב המתמשכת. גם רויס ומיקיטריאן כשירים. באיירן תחגוג על ברמן?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.10.14 - 11:43
כמה שבדורטמונד חיכו לו. גונדוגאן
כמה שבדורטמונד חיכו לו. גונדוגאן
תחילת כתבה

משהו לא טוב עובר על בורוסיה דורטמונד בפתיחת עונת 2014/15. הקבוצה המוכשרת של יורגן קלופ קיבלה ממש בהזמנה את פגרת הנבחרות, שכן לפניה כן היא פשוא נראית נורא מאוד ואף הפסידה בבית לנועלת הטבלה, המבורג. אלא שייתכן שמחר (שבת) היא תצא סוף סוף לסוג של דרך חדשה, לנוכח העובדה שהיא מקבלת תוספת כח משמעותית.

ולא, לא מדובר ברכש חדש, כי אם בפצועים - שחוזרים לאט לאט. דורטמונד סבלה יותר מכל אחת אחרת באירופה (אולי חוץ מארסנל) מהיעדרויות של שחקני מפתח, אם כי מול קלן (16:30), הסגל יקבל צורה. בראש ובראשונה, מדובר באילקיי גונדוגאן. הקשר הנפלא לא שיחק כדורגל מאז אוגוסט 2013 בשל פציעת גב מתמשכת, ובשבת הוא אמור לחזור לסגל. עדיין לא ברור אם יפתח, אבל כך או כך - זוהי בשורה נהדרת עבור יורגן קלופ.

אם לא די בכך, הרי שגם מרקו רויס והנריק מיקיטריאן, שסבלו מפציעות לפני הפגרה, חוזרים לכושר מלא. גם סוון בנדר כשיר - וכולם יחד ינסו לסדר לדורטמונד ניצחון ליגה ראשון אחרי ארבעה מחזורים בהם השיגה רק נקודה אחת. באיירן מינכן כבר בפער של 10, ונראה כי להצהובים-שחורים יש חלון הזדמנויות צר מאוד כדי לתפוס את הרכבת הבווארית.

"העונה שלנו מתחילה עכשיו", אמר קלופ, שעדיין עלול לסבול מחיסורים בסגל, שכן מאטס הומלס, צ'ירו אימובילה ואריק דורם חולים ונמצאים בספק. "רויס וגונדואגן הם שני שחקנים שחסרו לנו מאוד, כולנו יודעים מה הם שווים וכמה הם מסוגלים לתרום כשהם בכושר מלא".

אז עד שמסדר החולים בדורטמונד יגיע לסיומו, במינכן ככל הנראה ישייטו לאליפות נוספת. החבורה הדוהרת של פפ תארח בשבת (16:30) את נועלת הטבלה, ורדר ברמן, ותהיה זו סנסציה אם היא לא תשיג עוד ניצחון, שכן היא טרם שמטה נקודה העונה באלינאץ ארנה.

גם לבאיירן לא יהיה סגל מלא, משום שבסטיאן שוויינטייגר, הולגר באדשטובר וטיאגו חסר המזל פצועים. צ'אבי אלונסו, שהספיק להשתלב נהדר מאז הגיע מריאל מדריד, אמור לפתוח. "אין אצלנו משחקים קלים או משחקים קשים", התייחס הקשר הספרדי. "באיירן היא קבוצה שרוצה לזכות בהכל ולכן היא מגיעה לכל משחק כדי לנצח".