דיווחים: קובאץ' נלחם על תפקידו בבאיירן

המשבר במינכן מחריף. פציעה קלה לאלאבה. צפו בהשפלה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.10.18 - 15:07
תחילת כתבה

באיירן מינכן היא לא קבוצה שרגילה להפסיד, אבל נראה שהעונה אין לה הרבה ברירות. אמש (שבת) הבווארים הובסו 3:0 על ידי בורוסיה מנשנגלדבאך באליאנץ ארנה ורשמו הפסד ליגה שני ברציפות ומשחק רביעי בכל המסגרות ללא ניצחון. ואם כל זה לא זה לא מספיק, דויד אלאבה נפצע והוחלף, ובשורות האלופה הגרמנית סבורים שהוא קרע את שריר מיתר הברך, מה שישאיר אותו בחוץ לתקופה ארוכה.

בקיץ באיירן מינתה את ניקו קובאץ' למאמנה, בצעד שהפתיע לא מעט פרשנים, ולפחות בינתיים השידוך הזה לא מוצלח במיוחד. "נהיה חייבים לחיות עם ההפסד הזה", סיפר הקרואטי במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק, "פתחנו טוב את המשחק, אבל אז ביצענו יותר מדי טעויות אישיות. ספגנו שלושה שערים משלוש בעיטות".

בגרמניה מדווחים שקובאץ' נלחם כעת על תפקידו ומעמדו התערער מאוד. לבאיירן מחכים 4 משחקי חוץ רצופים אחרי הפגרה, נגד וולפסבורג (ליגה), א.א.ק אתונה (ליגת האלופות), מיינץ (ליגה) ורודינגהאוזן (גביע). עוד מעידה או שתיים וההנהלה כבר עשויה לבצע את הזעזוע, חודשים ספורים אחרי שהקרואטי מונה.

קובאץ' מודע למצב הלא פשוט אליו נקלע עם האלופה: "אני יודע שאני בבאיירן וזה שונה מכל מקום אחר. עשינו שבעה משחקים טובים וארבעה רעים. הראינו שאנחנו מסוגלים, אני משוכנע שנחזור לעצמנו ואני רוצה לעשות את חלקי".

יושואה קימיך הוסיף: "לא היה לנו אפילו מצב אחד. זה לא היה משחק של החמצת מצבים, פשוט לא היו לנו כאלה. במשחקים הקודמים הטעויות עלו לנו ביוקר, אבל ההגנה היא לא הבעיה שלנו. בדרך כלל, באיירן אמורה להיות שווה שניים או שלושה שערים. המאמן מנסה לדחוף אותנו שוב ושוב, מדהים כמה הוא נשאר בטוח בעצמו, אבל זה מה שאנחנו צריכים עכשיו. אנחנו צריכים מאמן חזק שלא אכפת לו ממה שקורה בחוץ. אנחנו יודעים שמשהו חייב להשתנות".

בעקבות ההפסד הבווארים ירדו למקום החמישי, 4 נקודות פחות מדורטמונד שמדורגת במקום הראשון. מה שמעיד על הבעיות של באיירן היא העובדה שלראשונה מאז עונת 2008/09 היא ספגה בשבעה משחקי בית רצופים (כולל בעונה שעברה).

לצד הדיבורים על עתידו של קובאץ', בבאיירן מינכן נרשמה אנחת רווחה היום. דויד אלאבה אובחן כסובל מקרע קטן בשריר הירך האחורי. האוסטרי ייעדר מספר ימים ויחמיץ את משחקי נבחרתו, אך צפוי לחזור למשחק הבא של באיירן מינכן מול וולפסבורג.