שילם את המחיר: קובאץ' פוטר מבאיירן מינכן

המאמן הקרואטי סיים את דרכו באלופת גרמניה, אלגרי מועמד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.11.19 - 21:53
תחילת כתבה

זה היה באוויר, והתבוסה 5:1 לפרנקפורט אפילו נתנה דחיפה קלה: ניקו קובאץ' פוטר הערב (ראשון) מתפקידו כמאמן באיירן מינכן, שישה ימים בלבד לפני הקלאסיקר הקריטי מול בורוסיה דורטמונד. המועמד העיקרי להחליפו, על פי התקשורת הגרמנית, הוא מסימליאנו אלגרי שעזב בקיץ האחרון את יובנטוס.

רק הבוקר נטען שמעמדו של קובאץ' לא על הפרק, אבל העניינים התדרדרו מהר מאוד. בדיווח של ה"בילד" נטען שהחמישייה מאיינטרכט פרנקפורט הייתה הקש האחרון מבחינת ההנהלה של אלופת גרמניה, שהחליטה להיפרד מהמאמן הקראוטי בן ה-48, שנכנס לתפקיד בעונה שעברה וזכה עם הקבוצה בדאבל ובסופרקאפ של 2018.

"אני חושב שזאת הייתה ההחלטה הטובה ביותר של המועדון ברגע הזה. התוצאות והדרך בה שיחקנו לאחרונה גרמו לי להגיע להחלטה", הכריז קובאץ'. "אחי רוברט ואני מודים לבאיירן על השנה וחצי האחרונות בה זכינו באליפות, גביע גרמני וסופרקאפ גרמני. זאת הייתה תקופה טובה, אני מאחל למועדון ולקבוצה את הטוב ביותר".

"היכולת שהקבוצה שלנו הציגה בשבועות האחרונים והתוצאות הראו לנו שאנחנו צריכים לפעול. כולנו מתחרטים על התפתחות העניינים הזו", הסביר מנכ"ל באיירן קארל היינץ רומניגה. "אני רוצה להודות לניקו בשם המועדון על העבודה שלו ובעיקר הזכייה בדאבל בעונה שעברה". המנהל הספורטיבי חסן סליהמידז'יץ' הוסיף: "אני מצפה כעת להתפתחות חיובית מהשחקנים שלנו ומוטיבציה להשיג את המטרות שלנו העונה".