"אני משתגע": על המשבר של באיירן מינכן

האליפות בסכנה: הבווארים עם פתיחת העונה הרעה מאז 1994/5

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.12.19 - 10:23
האלופה במשבר (GETTYIMAGES)
האלופה במשבר (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

האם באיירן מינכן בדרך לאבד את האליפות אחרי שבע זכיות רצופות? ההפסד הדרמטי 2:1 לבורוסיה מנשנגלדבאך, שהיה השני ברציפות של הבווארים בליגה, הוריד את האלופה ה"נצחית" למקום לחלוטין לא מוכר - שביעי בטבלה, כאשר הפער שלה מהפסגה עומד כבר על שבע נקודות. מדובר בפתיחת העונה הגרועה ביותר של באיירן מאז עונת 1994/5, כלומר 25 שנים.

בעוד בגרמניה חוגגים את העובדה שסוף-סוף יש מאבק אמיתי בליגה, בבאיירן כמובן כואבים את המצב ומבינים כי רצף הזכיות ההיסטורי עלול להיעצר. "זה מדכא להפסיד את המשחק בצורה כזאת, זה אכזרי, במיוחד בהתחשב במצב שלנו בטבלה", הודה תומאס מולר, שבישל את שער היתרון לאיבן פרישיץ'.

ג'ושוע קימיך היה נשמע עוד יותר נחרץ מחברו בסיום: "זה מרגיז אותי ברמה שאני מתקשה לתאר, אני מסוגל להשתגע. שיחקנו מצוין במחצית הראשונה, הגענו להרבה מאוד מצבים אבל לא הצלחנו לתגמל את עצמנו. נראינו טוב בשני המשחקים האחרונים, אבל הפסדנו בשניהם". המגן גם הודה: "ככל שנגיע רחוק יותר בליגת האלופות, כך יהיה לנו קשה יותר בליגה, אז זה עוד יותר מעצבן".

המאמן האנזי פליק, שהשפעתו על הקווים הולכת ומתפוגגת, כך עושה רושם, סיכם: "הטבלה לא משקרת. זה מתסכל שלא הצלחנו לנצל את המצבים שלנו במחצית הראשונה, השארנו את מנשנגלדבאך במשחק. היינו צריכים "להרוג" את המשחק קודם, בדיוק כפי שהיינו צריכים לעשות זאת מול לברקוזן בשבוע שעבר".