הפראיירית של היבשת: הכוכבים ששאלקה איבדה

מאטיפ, גורצקה וגם אלוף אנגליה עם לסטר. כולם ברחו בחינם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.12.19 - 18:16
תחילת כתבה

נסו לחשוב על הקבוצה הפראיירית ביותר בכדורגל האירופי. שאלקה לא עלתה לכם לראש? הכתבה הזאת תשנה זאת. לפני יממה דווח שקפטן הקבוצה מגלזנקירשן, אלכסנדר ניבל, יצטרף לבאיירן מינכן ללא תמורה ואם חשבתם שמדובר בעניין חד פעמי במועדון טעיתם ובגדול. בשנים האחרונות, הכחולים איבדו שלל כוכבים, שלא האריכו את חוזיהם ונפרדו מבלי שקופת המועדון תתעשר. הרשימה לפניכם:

אלכסנדר ניבל: האחרון ברשימה הארוכה. מדובר באחד השוערים הטובים בבונדסליגה, כזה שצפוי לרשת את מנואל נוייר בבאיירן מינכן ואולי אפילו להפוך לשוער ראשון בנבחרת גרמניה. הערך של השוער בן ה-23 עומד על 16 מיליון יורו לפי "טרנספרמרקט" ושאלקה לא תקבל עבורו ולו אגורה שחוקה.

לאון גורצקה: הוא נרכש מבוכום תמורת 3.25 מיליון יורו ובשאלקה ערכו צמח ל-40 מיליון. הקשר סיים את חוזהו בקיץ שעבר ועוד בינואר 2018 הודיעה באיירן שתצרף אותו ללא תמורה. בינתיים, ערך השוק שלו צמח בעשרה מיליון יורו נוספים.

מקס מאייר: מדובר בתוצר מחלקת הנוער של שאלקה, שנחשב לכוכב העתיד של הכדורגל הגרמני, וגם הוא נפרד משאלקה בחינם בקיץ 2018 כשערכו עמד על 18 מיליון יורו. בניגוד לגורצקה, הקריירה של מאייר נתקעה בקריסטל פאלאס וערכו צנח בשמונה מיליון יורו.

אריק מקסים צ'ופו מוטינג: בניגוד לשחקנים האחרים ברשימה, שאלקה הרוויחה את החלוץ בחינם, אבל פספסה הזדמנות להרוויח עליו כמה מיליונים כשעזב לסטוק ללא תמורה בקיץ 2017. בינתיים הוא הספיק להגיע לפאריס סן ז'רמן.

סיאד קולסינק: שאלקה השיגה אותו במחיר מציאה של 0 יורו, אבל גם איבדה אותו לארסנל במחיר מציאה של 0 יורו. המגן השמאלי העוצמתי הגיע לתותחנים כשערכו עמד על 15 מיליון יורו ובינתיים הוא עלה ל-20.

כריסטיאן פוקס: כמה מזל יכול להיות לשחקן אחד? זה אומנם היה מעבר שלא זכה ליותר מדי פוקוס, אבל בקיץ 2015 המגן האוסטרי הגיע ללסטר, אז מועמדת לירידה לצ'מפיונשיפ, ללא תמורה. בסופו של דבר, הוא הפך לאחד השחקנים החשובים באליפות ההיסטורית של השועלים ולשאלקה נותר רק לקנא.

ג'ואל מאטיפ: אלוף אירופה, אלוף העולם למועדונים ואולי גם אלוף אנגליה בקיץ הקרוב. הבלם הקמרוני הוא אחת הפגיעות הגדולות של יורגן קלופ בליברפול. כשערכו עומד על 18 מיליון יורו, נגנב משאלקה ע"י המייטירדס ובינתיים הוא כבר שווה 40 מיליון.

וישנם רבים וטובים נוספים כמו רומן נוישטאדר, דניס אוגו, אטסוטו אוצ'ידה וקלאס יאן הונטלאר. על אף אחד מהם שאלקה לא הרוויחה ולו יורו אחד.