בחר בה: ארלינג הולאנד חתם בדורטמונד עד 2024

ינואר עוד לא נפתח, אבל ההעברה של החורף כבר בוצעה: החלוץ הנורבגי, שפרץ לתודעה בזלצבורג, הצטרף לצהובים-שחורים ששילמו כ-20 מיליון יורו. "משתוקק לשחק", הצהיר ילד הפלא לאחר שחתם ל-4 שנים וחצי. "כולן רצו אותו, אבל הוא בחר בנו", התגאו במועדון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.12.19 - 16:40
תחילת כתבה

אריות אירופה רבות רדפו אחריו - אבל רק אחת זכתה: ארלינג הולאנד, שפרץ העונה לתודעה במדי רד בול זלצבורג בליגת האלופות, חתם היום (ראשון) בבורוסיה דורטמונד על חוזה עד 2024, ויצטרף לשורותיה עם פתיחת חלון ההעברות בתחילת חודש ינואר. "שלום אוהדי בורוסיה דורטמונד, אני ארלינג הולאנד. אני מצפה להצטרף למועדון הנהדר הזה. מצפה לפגוש אתכם בשנה הבאה. אני כבר משתוקק לשחק", אמר לאחר החתימה. על פי הדיווחים, דורטמונד שילמה 20 מיליון יורו עבור החלוץ הנורבגי.

"למרות המון הצעות ממועדוני-העל ברחבי אירופה, הולאנד בחר בפרויקט הספורטיבי שלנו. העקשנות שלנו השתלמה", אמר מנכ"ל המועדון האנס-יואכים ואצקה. המנהל הספורטיבי מיכאל צורק, שהוביל את המשא ומתן, הוסיף: "בגיל 19, ארלינג כמובן רק מתחיל את הקריירה - בתקווה שזו תהיה נהדרת".

החלוץ הנורבגי, כאמור, הפך לשם החם בחודשים האחרונים אצל אריות אירופה, זאת לאחר הופעותיו האדירות בליגת האלופות. בגיל 19 בלבד ובקמפיין הראשון שלו במפעל הבכיר ביבשת, ילד הפלא כבש שמונה שערים בשישה שערים, ולא היה רחוק מלהוביל את אלופת אוסטריה הצנועה לשמינית הגמר. בסך הכל, הוא כבש עד כה העונה 28 שערים ב-22 הופעות בכל המסגרות.

הולאנד יצטרף לסגל של לוסיאן פאברה ב-3 בינואר, בזמן שדורטמונד תמשיך בהכנותיה לקראת החזרה מפגרת החורף בגרמניה. משחק הבכורה הרשמי של החלוץ צפוי להיות ב-18 בחודש, אז הצהובים-שחורים יתארחו אצל אאוגסבורג במסגרת המחזור ה-18 בבונדסליגה. דורטמונד יצאה לפגרה כשהיא במקום הרביעי, מרחק 7 נקודות מלייפציג המוליכה.