הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלמקייס חתם על חוזה חדש בהופנהיים עד 2023

ישתף פעולה עם מונאס דאבור? הקשר הישראלי בן ה-19 הפך לשחקן סגל של הקבוצה הבוגרת, וכעת עשוי להיות משולב במשחקים בבונדסליגה: "יש לעילאי המון פוטנציאל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.01.20 - 12:45

יש לנו שני ליגיונרים בבונדסליגה. הופנהיים הודיעה היום (שני) באופן רשמי על הקפצתו של עילאי אלמקייס לסגל של הקבוצה הבוגרת, אחרי שהוא חתם על חוזה חדש עד לסוף עונת 2022/23. הקשר, שהיה חלק מהקבוצה הצעירה עד גיל 23, יחבור גם למונאס דאבור, שהגיע לאחרונה לקבוצה אחרי שעזב את סביליה. על האפשרות שהוא יחתום על חוזה חדש פורסם לראשונה כאן באתר ערוץ הספורט.

"עילאי הוא שחקן מוכשר מאד עם הרבה פוטנציאל. אבל הוא עדיין זקוק לזמן, והוא יקבל את זה", אמר המנהל המקצועי של המועדון, אלכסנדר רוזן. "אנחנו ממשיכים לפעול על מנת לקדם ולפתח שחקנים צעירים מהאקדמיה שלנו כדי שישתלבו בבוגרים". כעת, ייתכן מאד שבקרוב נראה את הכישרון משולב בסגל של המאמן אלפרד שרודר במשחקי הליגה הגרמנית.

"הגעתי בגיל 14 להופנהיים", אמר השחקן אחרי החתימה. "המועדון הפך להיות בשבילי הרבה יותר מאשר בית שהוא רק לצורך ענייני ספורט. כאן גדלתי ככדורגלן ואני אסיר תודה לכל אחד שעזר לי ותמך בי. היום, 5 שנים וחצי אחרי, אני חותם על החוזה המקצועי הראשון שלי. זה גורם לי להתגאות, לשמוח, להיות מלא מוטיבציה וגם בעתיד להמשיך לתת הכל עבור המועדון שלי".

אלמקייס נחשב לאחד מהשחקנים הכי מבטיחים בכדורגל הישראלי, למרות שהקהל בארץ פחות מכיר אותו. בגיל 14 הקשר יצא ממחלקת הנוער של מכבי חיפה להופנהיים, בה התאמן באקדמיה עד היום. בשנה החולפת הוא שיחק בקבוצת המילואים עד הענקית הגרמנית, אך התאמן עם הקבוצה הבוגרת, מתוך אמונה שהוא יוכל להפוך לשחקן משמעותי בהמשך.

אלמקייס נמנה גם על הסגל של נבחרות ישראל הצעירות, כשבקמפיין מוקדמות יורו 2020 הוא אף זכה לזימון בכורה מאנדי הרצוג ורשם 84 דקות מצטברות בשלושה משחקים בהם הוא קיבל קרדיט.

העונה יש לו בסך הכל 15 הופעות במדי קבוצת המשנה של הופנהיים, המשחקת בליגה האזורית הדרום מערבית בגרמניה, מתוכם 13 היו בהרכב הראשון והוא רשם במסגרת הקבוצה שלושה בישולים. בעונה שעברה, היו לו בסה"כ 30 הופעות בכל המסגרות, כולל שבע בליגת האלופות לנוער בהן גם כבש שער אחד.