"עבור זה קנו אותי". טירוף הולאנד בגרמניה

צפו בשלושער של הנורבגי בדורטמונד: "עכשיו אני רגוע"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.01.20 - 08:48
תחילת כתבה

למי שהיה ספקות לגבי ארלינג הולאנד, הכישרון הנורבגי בן ה-19 סיפק אמש (שבת) עוד חותמת לפוטנציאל האדיר שבו שכבר מתחיל להתממש. החלוץ נכנס כמחליף בדקה ה-56 כשקבוצתו החדשה, בורוסיה דורטמונד, בפיגור 3:1 מול אוגסבורג ואחרי 23 דקות התוצאה כבר הייתה 3:5 ולנורבגי היה שלושער. יופי של דרך להשלים בכורה. המחיר שלו מרד בול זלצבורג, למי ששכח, היה 20 מיליון יורו בלבד, וכבר אתמול הוא לקח כדור משחק הביתה.

"אני מרגיש פנטסטי", אמר הולאנד בצניעות אופיינית לאחר הבכורה החלומית, "עכשיו אני רגוע. רציתי להיכנס עם אנרגיה חיובית ולעשות שינוי". הנורבגי נשאל על החופש שהוא קיבל מהיריבה בהתקפה ואמר: "כשיש לי חברים לקבוצה כ"כ מוכשרים, הכל אפשרי".

אשרף חכימי העניק להולאנד את כדור המשחק, כיאה למי שהבקיע שלושער והחשבון של דורטמונד צייץ: "רק שלושה שבועות בקבוצה וכבר יש לו חברה חדשה". הרקע: הולאנד הצהיר בעבר כי אחרי שהוא מבקיע שלושה שערים, הוא הולך לישון עם הכדור במיטה. חברו החדש לקבוצה, מרקו רויס, התלהב: "האחרון לכבוש שלושער בבכורה שלו היה פייר אמריק אובמיאנג. אני חותם על כך שהוא יצליח כמוהו".

המנהל המקצועי מיכאל צורק הוסיף: "בירכתי אותו אחרי המשחק והוא ענה לי 'בשביל זה רכשת אותי, נכון?'. יש לו ראש טוב. הוא מקרין חיוביות בצורה משוגעת. אנחנו צריכים שחקנים שמפגינים רגשות. שפת הגוף שלו לא יכולה להיות טובה יותר".

אגב, הולאנד נשאל לאחר המשחק אם הוא כשיר לפתוח במשחק הבא וענה: "איך זה נראה לכם?". המאמן לוסיאן פאברה לא כ"כ משוכנע: "השחקנים תמיד אומרים שהם מוכנים, אבל הוא לא שיחק בדצמבר בגלל פציעה. יהיה לו קשה לשחק 90 דקות".