"החתיכה החסרה בפאזל": דאבור משתלב בהופנהיים

הלחימה במשחק הבכורה ("עבד קשה"), המחמאות מהמאמן ("מוצא את השטחים המתים") והבירורים באוסטריה ("היה משכנע כבר במדי הנבחרת"). בגרמניה פירגנו לחלוץ הישראלי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.01.20 - 14:20
תחילת כתבה

לא מעט רגעים קשים עברו על מונאס דאבור העונה. החלוץ הישראלי, שהגיע לסביליה בקול תרועה רמה, מצא עצמו נאבק בכל שבוע מחדש על מקומו בסגל של ז'ולן לופטגי, בעוד ברשתות כבר החלו לצוץ בזה אחר זה שמות ליעדים אופציונליים. והסוף? כבר ידוע מראש. דאבור פינה את מקומו ומצא עצמו לפני בכורה חגיגית בהופנהיים מהבונדסליגה.

את הבכורה הוא החל על הספסל, אך התחושה הייתה שונה הפעם ובתחילת המחצית השנייה הגיע הרגע המיוחל - דקות הבכורה של הישראלי על הדשא בריין-נקר ארנה. למעשה, כבר עכשיו דאבור השלים עשרים דקות יותר ממה שהשלים בכל משחקיו בליגה הספרדית. "כבר בנגיעה הראשונה שלו בכדור ניתן היה לראות שהוא לוחם", כתבו על דאבור ב'קיקר' הגרמני. "הוא רץ אחרי הכדור במטרה למנוע מפרנקפורט לבעוט, חילץ כראוי וזכה בכדור".

צריך להגיד את האמת, לעומת המספרים שהתרגלנו לקבל ממנו בעונה וחצי האחרונות, הופעת הבכורה של דאבור הייתה די פושרת. "ראינו את דאבור שעובד קשה ורץ המון או את דאבור המוכשר, הטכני והמתוחכם, אבל עדיין לא ראינו את דאבור הסקורר. זה שנמצא באיזור השער ברוב זמני המשחק", המשיכו בקיקר לנתח את הופעת הבכורה.

"הוא עבד מאוד קשה", ניתח המאמן, אלפרד שרודר, את ההופעה של הישראלי שעלה לו 12 מיליון יורו. "הוא היה מעורב בהרבה סיטואציות. אמנם לא הגיע למצבי הבקעה של ממש, אבל ניתן כבר עכשיו לראות שהוא שחקן שמוצא את השטחים המתים".

בקיקר לא הסתפקו בכך ופנו לפלוריאן גריליץ', קשר הקבוצה וקשר נבחרת אוסטריה, במטרה לאסוף עוד מעט מידע על חלוץ הרכש. "שמעתי באוסטריה שהוא היה מעולה, כל תפקידו היה לכבוש ולבשל", הוא סיפר. "המחוייבות שלו כבר במשחק הבכורה היא סימן טוב. הוא יהיה חיזוק ניכר עבורינו. הוא יכול להיות החתיכה החסרה בפאזל, זאת שהיה חסרה לנו בחלק הקדמי, במיוחד אחרי שהפסדנו את החוזה הארוך של אישאק בלפודיל".

"האמת? כבר שיחקתי נגדו עם נבחרת אוסטריה, כששיחק בנבחרת ישראל", המשיך הקולגה וסיכם: "הפסדנו 4:2 והוא הבקיע. כבר אז הוא שיכנע אותי והוכיח לי עד כמה הוא טוב. הוא בהחלט יכול לעשות את השינוי בחלק הקדמי ולעזור לנו. אנחנו עוד נראה ממנו הרבה דברים יפים השנה".