נפלת חזק: עתידו של פליפה קוטיניו בערפל

באיירן לא תממש את האופציה, הכוכב יחזור לבארסה?

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.02.20 - 14:17
תחילת כתבה

עד לא מזמן פליפה קוטיניו נחשב בעיני רבים לשחקן הטוב בפרמייר ליג והוא עבר בצעד חסר תקדים באמצע העונה לברצלונה תמורת 142 מליון יורו. באוקטובר 2016 יורגן קלופ הגיע לליברפול ושינה את המועדון לנצח. אחד המרוויחים העיקריים להצטרפותו של הגרמני היה הקוסם הברזילאי שתחתיו שיחק את הכדורגל הטוב בקריירה. בשנתיים תחת קלופ רשם מספר אדיר של 41 שערים ו-24 בישולים בכל המסגרות.

קוטיניו, ששיחק בתחילת הקריירה בקטאלוניה במדי אספניול, תמיד חלם לחזור לספרד וייחל להגיע לשחק באחות הגדולה של העיר, ברצלונה. בקיץ 2017 התנהל מו"מ עיקש בין ליברפול לברצלונה שהתממש רק בחלון ההעברות של ינואר. אותו מהלך לקח את הקריירה של הברזילאי אחורה ויכול להיות שהוא מצטער עליו עד היום.

במהלך הקיץ האחרון, הקוסם הקטן נפלט מברצלונה לאחר שנה וחצי בלבד לאחר שאכזב את הקטאלונים והגיע לבאיירן מינכן. המועדון הבווארי ראה בקוטיניו את השחקן שחסר למועדון והם החליטו לשאול אותו מברצלונה אם אפשרות רכישה אם הוא ישתלב בגרמניה.

 ניקו קובאץ' האמין שהברק והיצירתיות של הקשר יתנו לבאיירן את הערך המוסף וקוטיניו התחיל את העונה בצורה טובה מאוד והיה דיבור רציני מאוד שבאיירן יממשו את האופציה שלהם על הברזילאי. מספר חודשים עברו, באיירן נכנסה לרצף הפסדים ולמשבר שגרם להם לפטר את קובאץ' ומעמדו של קוטיניו תחת המאמן החדש פחת. תומאס מולר חזר להיות רלוונטי וחווה פריחה תחת האנזי פליק ולקח לקוטיניו את העמדה האהובה עליו ולאחורה ראשי מינכן הודיעו שהם לא צפויים לממש את האופציה היקרה שלהם על קוטיניו והוא צפוי לחזור בקיץ לקאמפ נואו.

לאחרונה, קולות רבים העלו את האפשרות שיחזור לליברפול שם שיחק את הכדורגל הטוב בקריירה וישוב למקום שהיה כמו בית עבורו. כוכב העבר של ליברפול, סטיב מקמנמן, דיבר על האפשרות שזה יקרה: "קוטיניו הוא שובר שוויון והוא סוג השחקן שיכולת לעשות את ההבדל כאשר דברים לא עובדים. אם לליברפול יש אפשרות להביא אותו, כדאי לה לעשות זאת גם אם זה אומר לשחרר מספר שחקנים".