הפתעה: קלינסמן התפטר בפוסט בפייסבוק

המאמן סיים את תפקידו בהרטה: "אי אפשר בלי לחימה ואחדות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.02.20 - 11:50
פלומן. התפטר בפייסבוק (Getty)
פלומן. התפטר בפייסבוק (Getty)
תחילת כתבה

הפתעה גדולה בהרטה ברלין. כעשרה שבועות מאז שמונה, אי שם בסוף נובמבר, יורגן קלינסמן הודיע בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו על סיום תפקידו כמאמן הקבוצה, דבר שבהחלט לא רואים בכל יום במקומות כמו הבונדסליגה.

בפוסט שכתב, אמר קלינסמן: "בדרך הזו, אני רוצה להודות לכל השחקנים, אוהדים ההנהלה והצוות המקצועי בהרטה ברלין על התמיכה,  המפגשים הרבים והשינויים בעשרת השבועות האחרונים. הזמן הזה היה מרגש אותי במיוחד והביא תובנות חדשות ומעניינות, והמקום של המועדון והעיר גדל בליבי. בסוף נובמבר, נפגשנו בהנהלת המועדון כדי לעזור לקבוצה התחרותיות בתקופה קשה והיינו בדרך טובה ביחס לזמן הקצר, זאת תודות לתמיכה של הרבה אנשים למרות המשחקים הקשים ואנחנו רחוקים שש נקודות מהקו האדום".

"עם זאת, כמאמן אני צריך לבטוח באנשים שאיתם אני עובד וזה עוד לא קרה. במיוחד במאבקי הירידה, לחימה, אחדות ומיקוד חשובים במיוחד ואם הם לא מובטחים, אני לא יכול לממש את הפוטנציאל כמאמן ולעמוד בהתחייבויות שלי. לכן לאחר מחשבה ארוכה אני מחלטי להתפטר מתפקידי כמאמן הקבוצה ולחזור לתפקיד בהנהלה. אני אמשיך לדבוק בהרטה ועדיין מצפה למפגשים הקרובים באצטדיון העירוני".

קלינסמן הספיק לעמוד על הקווים של הקבוצה ב-11 משחקים רשמים מאז מונה, ובהם רשם ארבעה ניצחונות, שלושה הפסדים ושלוש תוצאות תיקו בליגה, לצד הדחה מהגביע הגרמני. כיום הרטה מדורגת במקום ה-14 מתוך 18 עם 23 נקודות, שש מהקו האדום.

המנהל הספורטיבי של הרטה, מיכאל פריץ, לא הסתיר את הפתעתו במיוחד לאור העובדה שהקבוצה השקיעה 76 מיליון יורו בחלון ההעברות של ינואר: "היינו מופתעים מההתפתחויות הבוקר הבוקר, במיוחד לאחר שיתוף הפעולה והאמון בחלון ההעברות, שהייתה אינטנסיבית להרטה. לא היו שום סימנים לזה וכמובן שנעדכן בהתפתחויות".