5,000 יורו: כך הופנהיים ויתרה על הולאנד

המבחנים בקבוצה, שכרו "הגבוה" והקשר של דאבור. פספוס השנה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.02.20 - 11:15

תגיות: ליגה גרמנית

תחילת כתבה

בתוך מספר חודשים ספורים הפך ארלינג הולאנד לאחד החלוצים הקטלניים ביבשת. הנורבגי בן ה-19 שהפציץ רשתות במדי זלצבורג האוסטרית, עבר בחלון החורף לדורטמונד תמורת 20 מיליון יורו בלבד, כסף קטן בהתחשב בפוטנציאל המטורף שלו, כאשר ב-226 דקות במדי קבוצתו החדשה כבר כבש שבעה שערי ליגה.

כעת, בגרמניה מפרסמים שהופנהיים פספסה הזדמנות גדולה להחתים את הכישרון כבר ב-2016. לפי ה'בילד', הולאנד הגיע להיבחן במשך כשבוע במחלקת הנוער של המועדון, שלא הצליח להשלים את המעבר בשל סיבות כספיות. הולאנד אמנם הצליח להרשים את אנשי הופנהיים, אך דרישותיו - 5,000 יורו בחודש - היו יותר מדי עבור הקבוצה.

הולאנד שיחק עם הקבוצה עד גיל 16 וערך גם אימונים פרטיים. כבר אז בלט החלוץ גדול המימדים בכיבוש שערים, "הוא רצה לשבור את הרשת", אמרו במועדון בהסתכלות לאחור. השכר המירבי ששולם אז עמד על 2,000 יורו בחודש, לכן המעבר נכשל.

במקום זאת, הולאנד עבר למולדה המקומית ושם פיתח את יכולתיו תחת אולה גונאר סולשיאר. שנתיים מאוחר יותר, השחקן נמכר תמורת 8 מיליון יורו לזלצבורג והגיע כמחליפו של מואנס דאבור שעבר לסביליה כעבור מספר חודשים. העתיד ידוע לכולם: החלוץ הישראלי מצא את עצמו בסופו של דבר בהופנהיים, בזמן שהולאנד מככב בימים אלה בדורטמונד.