"רציתי לעבור ליונייטד אך דורטמונד סירבה"

רוברט לבנדובסקי חשף כיצד כמעט הגיע לאנגליה ב-2012

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.02.20 - 20:05
תחילת כתבה

אין זה סוד שרוברט לבנדובסקי הוא אחד החלוצים הטובים של העשור האחרון. המפציץ הפולני כובש בממוצע כל 0.72 משחקים, שחקן שהוא שובר שוויון עבור כל קבוצה. לקראת המשחק הצפוי בליגת האלופות בו יתארח עם קבוצתו, באיירן מינכן, אצל צ'לסי החלוץ התראיין היום (שישי) לתקשורת האנגלית וחשף כי היה קרוב להגיע למנצ'סטר יונייטד ב-2012.

"זה היה יום מיוחד עבורי. בתור שחקן צעיר, לקבל טלפון מאלכס פרגוסון זה משהו מדהים. רציתי להגיע ליונייטד והרגשתי שאחרי שנתיים זה הצעד הנכון עבורי, אך דורטמונד סירבה באופן נחרץ ולא היה לי מה לעשות בנידון".

לבנדובסקי הוא אדם שאוהב ללמוד ולהמשיך להתפתח ועם השנים הוא שיפר את יכולת הכיבוש שלו בצורה עקבית עד שהפך זאת לכדי אומנות: "אם אתה רוצה לכבוש כל משחק, אתה חייב לשנות את במנטליות שלך. 70% מזה נמצא בראש שלך ולא ברגליים. זה הרבה קשור לביטחון העצמי והאמונה שאתה מספיק טוב בשביל להופיע ברמות הגבוהות באופן עקבי".

החלוץ המוכשר שיחק תחת מי שנחשבים שניים מהמאמנים הטובים בעולם - יורגן קלופ ופפ גוארדיולה ונשאל על ההשוואה ביניהם: "הם שני מאמנים שונים ומצוינים בדרך שלהם ולמדתי הרבה מכל אחד. אם היה אפשר ליצור מאמן שהוא שילוב של יורגן ופפ זה היה מושלם".