"האדיוטים האלה ישלמו": בבאיירן זועמים

המנכ"ל קרל היינץ רומיניגה גינה את המחאה בהופנהיים: "הצד המכוער של הכדורגל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.03.20 - 09:12
תחילת כתבה

הבונדסליגה היא הליגה עם ממוצע האוהדים הכי גבוה באירופה ואת המראות משם דואגים להפיץ לעיתים קרובות. בעיקר כדוגמא כיצד צריכים להיראות יציעי אוהדים בכל מקום. לכן, כשיש מחאה של אותם אוהדים בגרמניה, קשה מאוד להתעלם מכך.

אתמול (שבת), ובכן, חל רגע תפנית בכל הנוגע לאוהדים ושחקנים בליגה. לאחר דקות ארוכות של מחאת אוהדי באיירן מינכן נגד הבעלים של הופנהיים - דימטר הופ, שחקני שני המועדונים בחרו לרדת מהמגרש באמצע ההתמודדות. יש לציין כי המשחק נעצר פעמיים בגלל שלט בגנותו של הופ, דמות שאינה נחשבת לפופולרית במיוחד בכדורגל הגרמני. כתוצאה מכך מאמן באיירן הנזי פליק, המנהל הספורטיבי חסן סאליחמיצ'יץ' ומספר שחקנים רצו לעבר היציע והפצירו באוהדים להפסיק את המחאה המכוערת. האוהדים לא התרצו וכתוצאה מכך שחקני שתי הקבוצות ירדו מכר הדשא.

אנשי באיירן מינכן, שכאמור לקחו חלק פעיל בפיצוץ המשחק (במצב של 0:6 לבווארים), התייחסו למה שהתרחש. "הדרך שהשחקנים בחרו בה היא סימן", אמר מנכ"ל המועדון ואגדת העבר קרל היינץ רומיניגה, "אני מתבייש בקריאות הפוגעניות נגד הופ. היום הזה היה רגע חשוב בתולדות הבונדסליגה. יום שבו הליגה כולה יצאה נגד הקריאות והשירים הפוגעניים. כולנו צריכים לעמוד יחד. עצמנו את העיניים במשך יותר מדי זמן על כל מה שקרה. זה הצד המכוער של הכדורגל".

רומיניגה הוסיף במסר תקיף מאוד: "זה בלתי נסלח. התנצלתי בפני דיטמר הופ. צילמנו את הכל, והאנשים האלה, האידיוטים האלה, ישלמו את המחיר, נהיה איתם נוקשים. הרשינו יותר מדי. מהיום נדרשת חשיבה מחדש. האנשים האלה הם אויבי הכדורגל. הם תמיד אומרים, המועדון הזה שייך לנו. לא, זה לא המועדון שלכם. אנחנו בבאיירן מינכן לא רוצים שום קשר לאנשים כאלה".

הנזי פליק, מאמן באיירן, שהיה מאלה שהפצירו באוהדים להפסיק עם הקריאות, אמר: "ניסינו לשכנע את נציגי האוהדים להוריד את השלטים הפוגעניים. זה קרה שוב ושוב במשחקים וזה מעצבן. למרות הימצאותה של האבטחה ביציעים". גם שוער הקבוצה מנואל נוייר התייחס לאירוע השנוי במחלוקת: "כשחקן באיירן אנחנו מעט שבורים ממה שקרה, כי הצגנו יכולת נהדרת עד לאותו רגע שהמשחק הופסק. אבל כמובן שלא ממש מדברים על המשחק שלנו. שיחקנו טוב, אבל עכשיו זה פחות משנה".

ואכן, לאור האירועים,  כמעט נשכח שהייתה קבוצה שחטפה שישיה. המנהל הטכני של הופנהיים, פיטר גורליך, התייחס למה שקרה, בלי לגעת בעניינים המקצועיים: "ברכות לשופטים שהפגינו נחישות ורגישות, וכמובן לשחקנים שהבינו את הסיטואציה טוב. אנחנו צריכים להפגין סולידריות בכדורגל הגרמני נגד תופעות כאלו. אנחנו רוצים להעביר מסר גם לליגות אחרות וזה היה סימן. הוכח שאפשר להיות סולידרים אחד כלפי השני בכדורגל הגרמני".