"נקודת הפריצה": הטיפ של סולשיאר להולאנד

החלוץ הבקיע רביעייה בבכורה במולדה: "הקרדיט מגיע לאולה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.04.20 - 09:17
תחילת כתבה

רצה הגורל וארלינג הולאנד לא התאחד עם אולה גונאר סולשיאר במנצ'סטר יונייטד. החלוץ הנורבגי בחר בבורוסיה דורטמונד והבקיע 12 שערים ב-11 הופעות עד שהגיעה הקורונה לעולם. עם זאת, הכוכב שנולר לא שכח את האיש שהעלה אותו לראשונה לבוגרים, וסיפר על הטיפים שקיבל מסולשיאר, כשזה היה מאמן מולדה.

"אני זוכר שזה היה מתסכל מאוד להתאמן עם הבוגרים בתור חלוץ צעיר, הכל הולך נגדך בימים האלה", סיפר הולאנד בראיון ביורוספורט, "התאמנתי לבד עם השוער וסולשיאר נתן לי טיפים. אני זוכר שהוא אמר 'אני חושב שאתה תפתח במשחק הקרוב, תהיה מוכן'".

כבר בגיל 16 הולאנד הוכיח שהוא אוהב לתת את המכה בבכורות שלו. הנורבגי שהבקיע שלושער בבכורה בליגת האלופות ושלושער בבכורה בבונדסליגה, כבש רביעייה תוך 21 דקות במשחק הליגה מול בראן.

"המשחק הזה הוא נקודת הפריצה של הקריירה שלי", אמר החלוץ, "סולשיאר ואני התאמנו על הסיומת מול השער. אני זוכר שהוא לימד אותי כמה כללים, והראשון היה לסיים בנגיעה אחת. הוא אמר לי לא להשתמש ביותר מדי עוצמה ולנסות 'לקרוע' את הרשת. זה ישב לי בראש אחרי האימון ההוא. הוא לימד אותי להיות רגוע מול השער ותמיד להיות מוכן כשההזדמנות תגיע אלי. מגיע לו הרבה קרדיט על כך". כשהמורה שלו היה חלוץ עבר כה גדול, לא פלא שהנורבגי הפך למכונת שערים.