בונדסליגה: הליגה הגרמנית תחודש ב-15 במאי

רק עוד שבוע וחצי לחכות: הכדורגל ברמות הגבוהות חוזר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.05.20 - 22:13
תחילת כתבה

אפשר לחייך. הליגה הגרמנית קיבלה היום (רביעי) אור ירוק לחידוש הבונדסליגה, חודשיים לאחר שנעצרה בעקבות משבר הקורונה, והיא תחודש כבר ב-15 במאי, כלומר בעוד קצת יותר משבוע. כך נקבע לאחר פגישת ועידה שנערכה בין קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, לראשי הממשלות, שהעניקו אישור לחידוש הליגה הגרמנית.

ביום חמישי צפויה להתקיים פגישה של ראשי מנהלת הליגה ובה ידונו על אפשרות להזיז את מחזור 26 (אמור להיות המחזור הראשון אחרי החזרה) הכולל את הדרבי החם של שאלקה-דורטמונד ולהחליפו במחזור אחר, על מנת לא לתת פתח להתקהלות סביב האצטדיונים במשחקים רגישים מסוג זה. במנהלת ידונו גם על מועדי חצי גמר הגביע וגמר הגביע שנדחו כתוצאה מהקורונה.

כל תשעת המחזורים שנותרו לסיום העונה בגרמניה יתקיימו כמובן ללא קהל תוך כדי שמירה על כללי היגיינה ברורים המעוגנים בפרוטוקול של מנהלת הליגה. לא יותר מ-322 אנשים יהיו מורשים להיכנס לתחומי האצטדיון, כולל כמובן השחקנים והצוות המקצועי, ויחולקו לשלושה איזורים.

חידוש הליגה כמובן מותנה בהיקף בדיקות חסר תקדים, שמוערך ב-20 אלף לכל שחקני הליגה הראשונה והשניה (36 קבוצות) ועובדי המועדונים. 1,724 בדיקות נערכו השבוע בשתי הליגות הבכירות, כאשר לפי הודעה רשמית נדבקו 10 ונשלחו לבידוד. בסך הכל, כל שחקן ליגה ייבדק פעמיים בשבוע במהלך המשחקים.

הליגה הגרמנית שהופסקה לפני חודשיים בעקבות תחודש כאשר באיירן מינכן מובילה את הטבלה עם 55 נקודות, 4 יותר מבורוסיה דורטמונד השנייה. לייפציג (50) ובורוסיה מנשנגלדבך (49) עדיין נמצאות חזק במאבק על התואר, אותו לא איבדו הבווארים מאז 2012. בתחתית, פאדרבורן ו-ורדר ברמן (18 נק') נמצאות מתחת לקו האדום.