כרחוק מזרח ממערב: 0:4 להרטה על אוניון

צפו: לבאדיה ניצח בדרבי הראשון שלו, שער ושני בישולים לאיבשביץ'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.05.20 - 23:25
תחילת כתבה

הקהל אמנם לא היה שם כדי לראות זאת, אבל בברלין נהנו הערב (שישי) מדרבי משובח במיוחד. בהופעת הבכורה שלו על הקווים של הרטה ברלין, על אף שלא מדובר במצב אידיאלי, ברונו לבאדיה הוביל את קבוצתו החדשה ל-0:4 גדול על אוניון והשיג - גם אם לא עבורו באופן אישי - נקמה מתוקה על היריבה ממזרח ברלין.

רגע לפני שנספר לכם מה קרה על הדשא של האטדיון האולימפי בברלין, בואו ניזכר איפה עמדו שתי הקבוצות טרם ההתמודדות. הרטה, שהתמקמה כעת במקום העשירי מרחק חמש נקודות בלבד מוולפסבורג השישית, ניצחה רק פעם אחת בארבעת המשחקים שלפני הקורונה - אך חזרה עם 0:3 גדול על הופנהיים. אוניון לעומתה, המשיכה את המגמה שלפני המשבר ורשמה משחק רביעי ללא ניצחון בסך הכל. - שמקנה לה כעת את המקום ה-12 בטבלה, שבע נקודות בלבד מהקו האדום.

וכעת, למנה העיקרית: אחרי מחצית ראשונה נטולת שערים, ודאד איבשביץ' הבוסני פרץ את הסכר עם נגיחה חזקה מהפינה הקרובה - לאחר הרמה מדוייקת של מרווין פלטנהארדט. חושבים שזה נגמר כאן? רגעים ספורים אחרי חידוש המשחק, הבליץ של הרטה נמשך. הפעם זה היה דודי לוקבקיו, שעבר את השוער והכפיל את התוצאה מול שער חשוף לגמרי לאחר בישול של, ניחשתם נכון, אותו איבשביץ'.

בשלב הזה הרטה כבר התחילה לרקוד על המגרש, וכשאנחנו אומרים הרטה, הכוונה היא לאיש אחד - מתאוס קוניה. הברזילאי הנהדר קיבל את הכדור באגף שמאל, עבר שלושה שחקנים ולאחר שלא הצליח למצוא את לוקבקיו למספרת - קיבל את הריבאונד מאיבשביץ' והצטרף לחגיגה עם שער מרשים. אוניון, כמובן, כבר הרימה ידיים ואיפשרה לדדריק בויאטה להצטרף לחגיגה בתום כדור קרן מדוייק ולהשלים נקמה מתוקה במיוחד אחרי ה-1:0 בדרבי הקודם והראשון אי פעם בבונדסליגה.