רוברט לבנדובסקי: החלוץ והולאנד בקרב על גרמניה

המספרים המטורפים של החלוצים לקראת הקלאסיקר בדורטמונד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.20 - 22:08
תחילת כתבה

קרב יריות. שני הכובשים המובילים של ליגת האלופות העונה, רוברט לבנדובסקי (11) וארלינג הולאנד (10) ייפגשו מחר (שלישי) ראש בראש בקלאסיקר בין באיירן מינכן לבורוסיה דורטמונד. 4 נקודות מפרידות בין הבווארים שמחפשים אליפות שמינית ברציפות לצהובים-שחורים, שמתפללים לאליפות ראשונה מאז 2012. למרות הבדלי הגילים, המספרים זהים וזה הזמן לנתח את העונה של שני התותחים בחוד הקבוצות.

לבנדובסקי והולאנד בצמרת טבלת הכובשים של אירופה עם 41 שערים כל אחד ב-35 משחקים. לגבי החלוץ הפולני של באיירן זו העונה החמישית ברצף שהוא מגיע ל-40 גולים לפחות, בעוד הנורבגי של דורטמונד בעיצומה של עונת הפריצה שלו באירופה. האיש שכבש את הזיגנאל אידונה פארק החל את העונה ברד בול זלצבורג האוסטרית וכבש 28 שערים אצל האקסית לפני שעבר לגרמניה בינואר.

כמו כן, לבנדובסקי בן ה-31 הבקיע 27 שערי ליגה, כשהוא מוצא את הרשת כל 83 דקות בממוצע. בקצב הזה הוא יסיים כמלך השערים של הליגה הגרמנית בפעם החמישית בעשור באחרון. בנוסף, החלוץ ששיחק ארבע שנים בדורטמונד הוא מלך השערים בתולדות הקלאסיקר עם 22 גולים, כשהוא הבקיע לפחות צמד בארבעת המשחקים האחרונים.

בצד השני, הולאנד בן ה-19 כבש 13 גולים ב-13 הופעות בדורטמונד ונמצא בכושר שיא אחרי שמצא את הרשת גם במשחק החזרה של הליגה - ב-0:4 מול שאלקה. הנורבגי מסתמן כ-9 הבא של הכדורגל העולמי וזכה לפרגון גם מלבנדובסקי שאמר: "אם הוא יעבוד קשה הוא יגיע לרמות הגבוהות ביותר. יש לו פוטנציאל אדיר והוא צריך להישאר בגרמניה".

"הולאנד נמצא בעונתו הראשונה בטופ ולבנדובסקי נמצא שם כבר כמה שנים", הוסיף מאמן באיירן מינכן, האנזי פליק, "אבל יש להולאנד כישרון עצום". הפולני עבר לבאיירן אחרי שזכה ב-2 אליפויות עם דורטמונד, האם ההיסטוריה תחזור על עצמה? בנוגע למעבר של הולאנד לאליאנץ ארינה אי אפשר לדעת, אבל מחר לנורבגי יש הזדמנות להוכיח מול היריב הגדול שלו שהוא לא מוותר על התואר.