בגרמניה היללו. קימיך: "הגול היפה בקריירה שלי"

קשר באיירן מינכן חשף את הסוד מאחורי שער הניצחון נגד דורטמונד. תומאס מולר צחק על הולאנד והשווה את דייויס לדמות מצוירת. גם פליק בטוח: "צעד גדול לעבר האליפות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.05.20 - 06:05
תחילת כתבה

הקלאסיקר הגרמני שוב נצבע אדום, כשבאיירן מינכן ניצחה בפעם השנייה העונה את דורטמונד, הפעם 0:1. הניצחון היום (שלישי) הוא בעיקר בסימן השער האדיר של יוזואה קימיך ומהלך הגנתי אחד אדיר של אלפונסו דיוויס. התגובות לא איחרו לבוא.

הקשר המצוין של באיירן לא נותר אדיש לשער שכבש כשכינה את הצ'יפ מעל רומן בורקי כ"שער היפה ביותר שכבש בקריירה". קימיך שגם לפני הגול ניסה כוחו מחוץ לרחבה ללא הצלחה חשף מה גרם לו לספק את הביצוע: "אמרו לנו לפני המשחק שבורקי נוהג לעמוד מחוץ לקו השער. ניסיתי והצלחתי".

חוץ מהשער האדיר של קימיך, עוד גיבור של הניצחון של הבווארים הוא אלפונסו דייויס. המגן הקנדי היה חתום על מהלך אדיר. בשונה מקימיך, הוא עשה זאת ללא הכדור. דייויס עצר פריצה של ארלינג הולאנד בסמוך לשער והוא עשה זאת כשהוא שובר שיאי מהירות, כשהריצה שלו אל עבר החלוץ הנרווגי נמדדה בלא פחות מ-35.27 קמ"ש.

הריצה המטורפת של דיוויס גררה לא מעט תגובות. תומאס מולר השווה את המגן לדמות המצוירת מלוני טונס - "Road Runner", כשאמר לאחר המשחק: "כשהיריב חושב שיש לו זמן להבקיע, אז "ביפ ביפ" - אלפונסו דיוויס מגיע". גם תוך כדי ההתמודדות, רומאלו לוקאקו צייץ מחשבון הטוויטר שלו בדיחה על המהירות הקיצונית של דיוויס.

עוד אחד שהניצחון נגד דורטמונד הייתה עבורו אבן דרך הוא מנואל נוייר. השוער הוותיק של באיירן ציין היום את ההופעה הארבע מאות שלו בבונדסליגה ושמר על רשת נקייה, הרבה גם בזכות יכולת טובה מאוד שלו. לאחר המשחק דיבר נוייר ליכולת שלו והתייחס גם למאבק האליפות, שירד באופן משמעותי: "כשאתה משחק נגד דורטמונד המוטיבציה בשמיים. גם ללא אוהדים. זה היה ניצחון חשוב מאוד. התואר עכשיו בידיים שלו".

גם מאמן הקבוצה, האנזי פליק, שרק לאחרונה הטייטל שלו: "מאמן זמני", נמחק סופית כשחתם על חוזה במועדון הבווארי, התייחס גם הוא לצעד הגדול בדרך לאליפות: "האם אני בדרך לאליפות ראשונה כמאמן? אני לא חוזה את העתיד, אבל הניצחון היום היה חשוב במיוחד, זה קידם אותנו מאוד".