ג'ורג' פלויד: סאנצ'ו לא ייענש, בכדורסל אסרו הבעת עמדה

ההתאחדות הגרמנית טענה שתבליג, ה-BBL לא. שחקן אולם: "הקנס הראשון עלי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.06.20 - 17:00
תחילת כתבה

צעד משמעותי במלחמה בגזענות מצד ההתאחדות לכדורגל בגרמניה. ביום ראשון, הביע ג'יידון סאנצ'ו הזדהות עם מאבק השחורים בארה"ב, כשחשף כיתוב מתחת לחולצת המשחק שלו בו כתב: "צדק לג'ורג' פלויד". היום (רביעי) ההתאחדות הגרמנית הודיעה שלא תנקוט שום צעד משמעתי בנוגע לחשיפת המסרים של הבריטי.

בשבוע החולף כפי שעשה סאנצ'ו כוכבה של בורוסיה דורטמונד, עוד מספר שחקני בונדסליגה גילו הזדהות עם המתרחש בארה"ב. ביניהם, מרכוס טוראם ואשרף חאכימי. בדרך כלל, כאשר ספורטאים חושפים מסרים שלא אושרו, הם נענשים על ידי ההתאחדות. אך במקרה הזה, הוחלט לעשות צעד חריג ופשוט להתעלם, או יותר נכון, להודיע על התעלמות.

מצד הוועד למלחמה בגזענות של ההתאחדות הגרמנית נמסר: "אנו תומכים בחידוש והמשך המאבק נגד הגזענות, כתגובה למותו האלים של ג'ורג' פלויד". יו"ר ההתאחדות, פריץ קלר, תמך בהחלטה גם כן. המאבק הוא נגד הגזענות הוא חשוב, אך מעניין יהיה לראות כיצד זה ישפיע על מחאות עתידיות שמופיעות על כר הדשא.

במקביל, בליגת הכדורסל הגרמנית דווקא בחרו ללכת בכיוון ההפוך. מנכ"ל ה-BBL, סטיבן הולץ, הודיע היום כי "חל איסור על התייחסות פוליטית מכל סוג שהיא בפומבי". לטענתו, על הספורטאים לעסוק בספורט ולא לפתוח דלתות לנושאים אחרים. הגארד של אולם, פר גונטר, כבר הספיק למחות וצייץ: "הקנס הראשון עלי!".