ארלינג הולאנד: החלוץ שב מפציעה והשווה שיא

כל המספרים מהקאמבק הנפלא. וגם: התקרית המביכה של פאברה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.06.20 - 19:04
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

בורוסיה דורטמונד כנראה את האליפות בגרמניה כבר לא תיקח העונה, אבל הצהובים-שחורים דחו את הקץ מחזור נוסף, לאחר שארלינג הולאנד חזר לדשא וכבש את שער הניצחון בתוך תוספת הזמן נגד דיסלדורף. השמחה של דורטמונד הייתה כל כך גדולה,  שהמאמן לוסיאן פאברה מתח את שריר התאומים בעת החגיגה.

הולאנד חזר מפציעה היום (שבת) לראשונה מאז הפציעה בהפסד נגד באיירן מינכן. מכונת השערים הנורבגית, נכנס כמחליף וכבש את שער הניצחון בדקה ה-95. הגול של הולאנד הוא ה-14 שלו במדי דורטמונד והנתון היותר מעניין הוא שלמרות גובהו (1.94 מ'), זו הפעם הראשונה שהוא כובש בנגיחה במדי הקבוצה הגרמנית.

הולאנד שנכנס כמחליף בדקה ה-61 של המשחק, רשם עוד נתון אדיר היום, כשהפך לשחקן שכבש הכי הרבה שערים כמחליף בבונדסליגה. בן ה-19, כבש עד כה שישה שערים והשווה את השיא של נילס פטרסן מעונת 2014-2015.  חוץ מהעובדה שהיה זה השער ה-14 ב-15 משחקים במדי דורטמונד, האלנד שהגיע בינואר מרד בול זלצבורג העלה את מאזנו העונה ל-42 שערים ב- 37 משחקים במדי שתי הקבוצות.

חוץ מהמספרים האדירים של הולאנד, עוד אירוע שתפס את אור הזרקורים, הגיע דווקא מכיוונו של לוסיאן פאברה. מאמנה של דורטמונד חגג את שער הניצחון הדרמטי ומרוב התרגשות, מתח את שריר התאומים. מבטי השמחה הגדולים, השתנו ברגע להבעת כאב מהשריר שנמתח. רגע משעשע.