סופו של כל בלון: המבורג נשארה בליגה ה-2

חניכיו של הקינג התרסקו 5:1. היידנהיים במבחנים נגד ברמן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.06.20 - 18:30
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

אחרי שבמחזורים האחרונים נראה היה שהמבורג בדרך להרוס לעצמה ולהישאר עונה נוספת בבונדסליגה, קבוצתו של דיטר הקינג התרסקה 5:1 נגד סנדהאוזן ונשארה סופית עונה נוספת בליגת המשנה בגרמניה. היידנהיים ניצלה מן ההפקר ולמרות הפסד 3:0 לארמיניה בילפלד, היא תשחק נגד ורדר ברמן במשחקי המבחן. נירנברג סיימה בתיקו 1:1 מול הולשטיין קיל וירדה לליגה השלישית.

המבורג - סנדהאוזן 5:1
אחרי שהשיגה נקודה אחת בשני המשחקים האחרונים, המארחת רשמה הפסד נוסף ותשחק עונה נוספת בליגת המשנה בגרמניה. בכך תפתח המבורג את עונתה השלישית ברציפות בליגת המשנה והשלישית בהסטוריה של המועדון.

המארחת נקלעה לפיגור 2:0 כבר אחרי 21 דקות של כדורגל. שער עצמי של ריק ואן דרונגלן בדקה ה-13 קבע 0:1 לזכות האורחת הצנועה ובדקה ה-21 היה זה קווין בהרנס שהכפיל את התוצאה והכניס את המבורג לפאניקה.

כשבמקביל נשמעה התוצאה בין היידנהיים, איתה נאבקה המבורג על המקום השלישי, לארמיניה בילפלד, הדינוזאורים הצליחו לחזור למשחק בדקה ה-62, מפנדל מוצלח של ארון האנט הוותיק.

אבל המבורג של העונה, זו לא הקבוצה הגדולה שהכרנו מבעבר, פנדל נוסף מן הצד השני קבע 1:3 לזכות האורחים, כשברהנס הוסיף את השני שלו בדקה ה-83 וגדע את החלומות של המארחת לשוב לליגה הבכירה. בסיום המשחק האורחת כבר התפרקה לחלוטין כשספגו שני שערים נוספים - מריו אנגלס בדקה ה-89 ודניס דיקמייר בדקה ה-93.

ארמיניה בילפלד - היידנהיים 0:3
הידנהיים ידעה שהיא תלויה רק בעצמה כדי להעפיל לשלב המבחנים לבונדסליגה.  מי שעמדה מולה כבר הבטיחה את העלייה מהמקום הראשון, אך למזלה של האורחת, ההפסד של המבורג העניק לה את ההזדמנות לעלות לבונדסליגה במשחקי המבחן נגד ורדר ברמן.

המסוכה הזאת היא אמנם קשה מאוד, אבל היידנהיים קיבלה הזדמנות פז להפתיע את אלופת ליגת המשנה. למרות השאיפות, המארחת לא הגיעה שאננה ולא ריחמה.

פביאן קלוס כבש ראשון בדקה ה-14 ואנדראס ווגלסאמר הכפיל את התוצאה כעבור שלוש דקות. במחצית השנייה זה נראה אותו הדבר, כאשר ג'ונתן קלאוס הצרפתי קבע 0:3 בדקה ה-64.

אבל למרות התבוסה, היידנהיים כאמור סיימה את המשחק עם חיוך גדול וכעת עליה להתכונן היטב לקרב הקשה מול ורדר ברמן במשחקי המבחן לבונדסליגה.
 

הולשטיין קיל - נירנברג 1:1
נירנברג הייתה תלויה רק בעצמה כדי להישאר בליגה השנייה, אבל יכולת חלשה ובמקביל ניצחון של קרלסרוהה, הכריעו שהקבוצה תרד לליגה השלישית בגרמניה.

המארחת כבשה ראשונה, כשפטריק אראס העלה את התקוות כבר בדקה השלישית במשחק. אבל נירנברג לא עמדה בלחץ וחטפה את שער השווין מרגליו של לאון לאוברבאך בדקה ה-67. סוף עצוב לנירנברג, שהצטרפה לווהן ודינאמו דרסדן במצבת היורדות.