רשמי: סאנה חתם בבאיירן מינכן עד 2025

סיטי תקבל כ-50 מיליון יורו על הקשר, שיוצג במועדון מחר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.20 - 22:12
תחילת כתבה

באיירן מינכן ממשיכה להתחזק כדי להישאר הקבוצה הכי טובה בגרמניה. האלופה הטרייה בבונדסליגה החתימה היום (חמישי) את לירוי סאנה עד ל-2025, אחרי שראשי המועדון הגיעו להבנות עם מנצ'סטר סיטי על רכישתו. האנגלים יקבלו באזור ה-49 מיליון יורו על הקשר בן ה-24, לא כולל בונוסים של עוד 11 מיליון עם סעיף של 10% על מכירה עתידית. סאנה כבר עבר את הבדיקות הרפואיות, והוא מצטרף לטנגוי קוואסי, הבלם בן ה-18 מפ.ס.ז' שכבר חתם.

ייקח זמן עד שסאנה יוכל לקחת חלק במשחקיה של באיירן, שכן אסור לו להשתתף בהשלמת העונה של ליגת האלופות. אולם, ממה שידוע כרגע, סיטי לא צפויה להשתמש בו במשחקים שנותרו לה, מה שאומר שהוא כבר יכול להתחיל להתאמן עם הבווארים, והוא לא מתכנן לחזור לאנגליה.

מהפרסומים שלפני החתימה עולה כי סאנה לא יהיה המרוויח הכי גדול בסגל של באיירן, למרות שדרש בהתחלת המו"מ עם הקבוצה 20 מיליון יורו בעונה. בסופו של דבר הוא התפשר והסכים לחתום על חוזה עם שכר הרבה יותר נמוך, שכן הוא הבין את ההשלכות של המשבר הכלכלי שנוצר בעקבות התפשטות נגיף הקורונה.

סאנה גדל במחלקות הנוער של לברקוזן ושאלקה, והתחיל את קריירת הבוגרים שלו אצל הכחולים. אחרי עונת הפריצה אצל שאלקה, באוגוסט 2016 הוא עשה את האקזיט מהכדורגל הגרמני וחתם במנצ'סטר סיטי, בשורותיה 135 הופעות, כבש 39 שערים (כולל 6 בליגת האלופות) ובישל 45. הוא גם היה שותף לזכייה בשתי האליפויות של סיטי ובעוד חמישה תארי גביע.