טנגוי קואסי: "מהטובים באירופה לגילו"

"נחטף" מפ.ס.ז' ומסעיר את הבווארים. הנכס החדש של באיירן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.07.20 - 18:48
תחילת כתבה

ביום שכולם חיכו להודעה רשמית בנוגע למעברו של לירוי סאנה לבאיירן מינכן, מה שטרם קרה, במועדון הבווארי הודיעו על חיזוק מרגש לא פחות, כשצירפו טנגוי קואסי, הבלם הכישרוני של פ.ס.ז'.

חסן סליהמיצ'יץ', שרק לאחרונה קודם למנהל הספורטיבי של באיירן מינכן, לא חסך במחמאות לעברו של הכישרון בן ה-18: "הוא אחד השחקנים הכי טובים לגילו בכל אירופה". קואסי שקיבל את המספר 23, הצטרף בהעברה חופשית לצד השוער, אלכסנדר נובל, שהגיע משאלקה.

קואסי רשם העונה 6 הופעות תחת תומאס תוכל בליגה הצרפתית, במסגרתן כבש שני שערים (באותו משחק) נגד אמיין. "הוא מבין היטב את המשחק", אמר סליהמיצ'יץ' על הצרפתי, ונגע בתרומה שהוא מצפה מקואסי להביא לאלופה הטרייה של הבונדסליגה: "יש לו טכניקה נהדרה ומשחק ראש מצוין. הפרופיל שלו הוא בדיוק מה שאנו צריכים בקבוצה שלנו".

קואסי נולד בפאריס להורים מחוף השנהב, הוא הצטרף לאקדמיה של פ.ס.ז' כשהיה בן 14. בבירה הצרפתית הוא התאקלם היטב ותיפקד כקפטן של הקבוצה עד גיל 19, זאת על אף שהיה צעיר משאר השחקנים בשנתיים.

לצד החיזוק של באיירן מינכן, מי שנפגעה פעם נוספת היא כמובן פ.ס.ז'; קואסי הצטרף לשורה של שחקנים צעירים מבטיחים שעזבו את מועדון הפאר הצרפתי, בלי שהיא קיבלה סכום כלשהו על השחקן. כמוהו גם חברו החדש לקבוצה, קינגסלי קומאן, שעזב בזמנו ליובנטוס, וכן גם מוסא דמבלה, שעבר לפולהאם ועוד.