לירוי סאנה: "זכייה בליגת האלופות מציאותית מאוד"

כוכב באיירן על פפ, סיטי, האופי והשילוב עם גאנברי וקומאן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.20 - 12:34
תחילת כתבה

אחרי שעבר ממנצ'סטר סיטי לבאיירן מינכן תמורת 45 מיליון יורו, לירוי סאנה הוא אחת ההעברות הגדולות של החלון עד כה. בראיון ל"בילד", הכוכב הגרמני דיבר על קבוצתו החדשה: "אני שחקן נבחרת גרמניה ועכשיו אני חלק מהמועדון הגדול במדינה. אני יודע שהפוקוס יהיה עליי לעיתים קרובות, אבל אני לא שם לחץ על עצמי. אני אעשה מה שאני יכול ואסור לזה להשפיע על היכולת שלי במגרש".

סאנה היה קרוב מאוד לנחות בבוואריה עוד בקיץ שעבר, אך פציעה קשה במשחק מגן הקהילה טרפדה את המעבר: "המעבר לקח יותר מדי זמן, ואני יכול להבין אם האוהדים עצבניים. אבל זה עושה אותי אפילו שמח יותר שזה קרה ואני סוף סוף פה. באותו רגע הייתי מודאג יותר מהברך מאשר מההעברה. אף פעם לא היו לי בעיות ברכיים לפני זה, הייתי בהלם. לצערי הפציעה הייתה ארוכה".

הכוכב הגרמני דיבר על הפרידה מסיטי ומפפ גווארדיולה: "הקשר שלי עם גווארדיולה עדיין טוב. זה אף פעם לא הגיע למצב שלא סבלנו אחד את השני. פפ עזר לי להגיע לקמה גבוהה. הוא קפדן מאוד ורוצה לפתח את השחקנים שלו כל יום. הוא עקשן מבחינה טקטית באופן חיובי, וזה עזר לי. הוא והקבוצה היו הסיבה שבאתי למנצ'סטר, אבל רציתי לנסות משהו חדש. התוכניות של באיירן מתאימות לי הכי טוב ולכן קיבלתי החלטה. רציתי להיות חלק מההצלחה של באיירן. השיטה של משחק הכנפיים מושלמת עבורי, וזה היה דבר חשוב מאוד".

סאנה דחה את השמועות על האופי הבעייתי שלו: "זה הפתיע אותי, זה בא מאנשים שלא מכירים אותי ולא יודעים איך אני עובד. איך מישהו יכול לעשות דבר כזה? אני בחיים לא אדבר על אופי של מישהו שאני לא מכיר".

סאנה שעזב את שאלקה ב-2016 העדיף את סיטי על פני באיירן, והסביר את הבחירה: "באותו שלב לא ראיתי אופק בקבוצה. רובן וריברי היו בשיא ולא הייתי מוכן עדיין. באיירן קרצה לי, אבל באותו שלב לא הייתי מקבל הרבה זמן וזה לא היה הצעד הנכון".

הכוכב התייחס לקבוצתו החדשה: "אני מכיר את האנזי מהנבחרת הצעירה של גרמניה, דדיברנו על הציפיות ממני ומהקבוצה, המטרות ואיך שדברים ייראו. שמחתי מאוד שהוא יהיה המאמן שלי, זאת הייתה שיחה טובה. לאון גורצקה, סרג' גנאברי ויוזואה קימיך ידעו על המעבר ויצרו איתי קשר. שילמתי להם, אז הם הפעילו לחץ", הוסיף סאנה בצחוק.

לסאנה צפויה לא מעט תחרות על המקום בהרכב, אך הוא לא נרתע מכך: "ברור שאני רוצה לשחק, אבל לא אדרוש לפתוח בכל משחק. אף שחקן בעולם לא יכול לפתוח בכל משחק ולהגיע לרמה הגבוהה ביותר. אני לא נגד רוטציה בכלל, זה עוזר לקבוצה. אני, גנאברי וקומאן נשמע טוב מאוד".

הגרמני אומנם לא יוכל לשחק עם קבוצתו החדשה בליגת האלופות, אבל אם תשאלו אותו, זה לא ימנע ממנה ללכת עד הסוף: "החבר'ה פה רעבים וממוקדים. יש למועדון מטרות גדולות וזכייה בליגת האלופות עם באיירן מאוד מציאותית בעיניי. הקבוצה חזרה עוצמתית ויציבה מהקורונה".

כידוע, פרס כדור הזהב בוטל העונה, אך סאנה חושב שלחברו החדש לחוד, רוברט לבנדובסקי, היה סיכוי לא רע לזכות בפרס: "רוברט נהנה מעונה נהדרת והמספרים שלו פנטסטיים. אם באיירן תזכה בליגת האלופות, היה יכול להיות לו סיכוי לזכות בפרס הכדורגלן הטוב בעולם".

בשונה מסאנה, מי שעשוי לעשות את הדרך ההפוכה מבאיירן לסיטי הוא דויד אלאבה: "אני מאוד מקווה שהוא יישאר, אני אשמח לשחק לצידו. הוא אדם טוב וכדורגלן נהדר. אנחנו מעריכים אחד את השני. דויד הוכיח שהוא לא רק אחד המגנים השמאליים הטובים בעולם, אלא בלם יוצא מן הכלל".