ארוחת חג: 0:8 ענק לבאיירן מינכן על שאלקה 04

טיאגו נמכר? קוטיניו חזר? פרישיץ' הלך? על באיירן מינכן כלום לא יכול: הקבוצה הטובה בעולם המחישה זאת עם 0:8 ענק על שאלקה במחזור הפתיחה, והוכיחה שהיא בליגה משלה. שלושער לגנאברי, לירוי סאנה כבש בבכורה - אפילו מויסאלה כבש. חגיגה לעיניים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.09.20 - 23:25
תחילת כתבה

בפרק השני של סדרת המופת "ליגה ג'", כינס אבי פרץ, מאמנה של עירוני שדרות, את שחקניו ופצח במונולוג בלתי נשכח: "אחד זה מכובד", הוא אומר להם, "שתיים מכובד, שלוש מכובד, ארבע על גדר המכובד... שדרות קיבלה 8:0"... בעולם אחר לגמרי, ייתכן שגם דויד ואגנר, מאמנה של שאלקה היה צריך לתת מונולוג כזה - אבל לו היו הרבה פחות סיבות לכעוס. כי בצד השני עמדה הקבוצה הטובה בעולם, באיירן מינכן, שפירקה אותו הערב (שישי) ללא רחם, 0:8, במסגרת משחק הפתיחה של הבונדסליגה לעונת 2020/21.

ביחס לבאיירן של השנה שעברה, שדרסה כל מה שזז בדרך לטרבל מפואר, אפשר היה להגיד שהיא "נחלשה". אבל זה רק אם מסתכלים על טבלאות ומספרים. היא אמנם איבדה את פיליפה קוטיניו (בחזרה לברצלונה), את איוון פרישיץ' (בחזרה לאינטר) - והיום אפילו את אחד משחקני המפתח שלה, טיאגו אלקנטרה, שנמכר לליברפול. אבל המכונה של האנס-דיטר פליק גדולה מכל אינדיבידואל: לירוי סאנה, הרכש החדש, חזר מהפציעה בצולבת עם שני בישולים וגול, אצל לבנדובסקי עסקים כרגיל, גם אצל תומאס מולר - עולם כמנהגו נוהג אצל באיירן מינכן.

ובעיקר, ניתן להגיד שמשחק הפתיחה שיקף את מצבה של הבונדסליגה: ליגה שפעם התגאתה בתחרותיות שלה, אבל פערי הרמות בה הולכים וגדלים בכל עונה. שאלקה היא אמנם לא מהטובות שבקבוצות הבונדסליגה, אבל גם קבוצות שאתגרו אותה בעונה שעברה - לייפציג או לברקוזן, לדוגמא - נחלשו עם המכירות של קאי האברץ וטימו ורנר לצ'לסי. הכל נשאר על הכתפיים של בורוסיה דורטמונד, קבוצה מוכשרת ונחמדה בסה"כ, אבל ביכולת הזאת? ספק אם אפילו היא תוכל להוות פייט. באליאנץ ארנה, נכון לרגע זה מיותם מאוהדים, נמצאת כרגע קבוצה היסטורית - קבוצת כדורגל גדולה, שפשוט אי אפשר לעצור.

מהלך המשחק
באיירן לא השאירה מקום לדמיון. כבר בדקה השלישית של המשחק, כדור עומק מצוין הגיע לסרג' גנאברי, שהשתחרר ובעט נהדר לרשת של פאהרמן, 0:1 לבווארים! דקה אחת לאחר מכן, סאנה בהופעת הבכורה פרץ נהדר, עבר את השער ונתן כדור רוחב - לבנדובסקי היה קרוב לכבוש את השני, אבל בלם שאלקה הרחיק מהקו.

השליטה של באיירן נמשכה, ובדקה ה-19 היתרון הוכפל: כדור ארוך הגיע, לבנדובסקי השאיר לתומאס מולר שנתן מסירה אחורה - ולאון גורצקה היה שם כדי להכניע את פאהרמן. 0:2! מסכת השערים נמשכה בדקה ה-29: לבנדובסקי הוכשל ברחבה, ניגש גם לבעוט את הפנדל - וקבע 0:3 לבאיירן מינכן תוך חצי שעה (31).

המטווח של באיירן נמשך: כדור רוחב של בנג'מין פבאר הגיע לגורצקה שבעט, בלם שאלקה הרחיק עד ניקלאס זולה ששלח בעיטה אדירה אל הקורה. העסק הוא לא כוחות מהרגע הראשון.... במחצית, 0:3 לקבוצה של האנסי פליק.

במחצית הראשונה זה לקח שלוש דקות, בשנייה - דקה וחצי: בדקה ה-47 סאנה פרץ לבדו מול פאהרמן, שהצליח להדוף רק עד סרג' גנאברי שלא התקשה לגלגל את השני שלו ו-0:4 לבאיירן! 12 דקות אח"כ, הגיע עוד אחד: עוד פריצה של לירוי סאנה מול ההגנה המחוררת, כדור עומק חכם עובר את לבנדובסקי ומגיע לגנאברי שהשלים שלושער. 0:5!

בדקה ה-69 הגיע השער היפה במשחק: רוברט לבנדובסקי, בסה"כ עם שער אחד, רצה להתעלות - וסיפק בישול מדהים ב"ראבונה", עם העקב, תומאס מולר גלגל לרשת את השישי. שתי דקות אח"כ: לירוי סאנה השאיר את כל ההגנה מאחור, והשלים משחק ענק עם שער משלו. 0:7! דקה 81, זה נמשך: לבנדובסקי עם עוד בישול, זה מגיע לג'מאל מויסאלה - ילד בן 17 שהגיע מהנוער של צ'לסי, שגלגל פנימה. זה כבר 0:8, שנשמר עד הסיום.