הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גלדבאך אישרה: רוזה יעבור לדורטמונד בקיץ

יחתום לשלוש שנים במועדון. ע"פ הדיווחים, הצהובים-שחורים יפצו את קבוצתו ב-5 מיליון יורו. המאמן ישלים שנתיים בקבוצה שהוביל לשמינית גמר האלופות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.02.21 - 16:11

אחרי חרושת שמועות בשבועות האחרונים, עכשיו זה רשמי. מרקו רוזה, מאמנה של בורוסיה מנשנגלדבאך יעבור בקיץ הקרוב לעמוד על הקווים של דורטמונד. על פי הדיווחים, הצהובים-שחורים יפצו את גלדבאך בסכום של חמישה מיליון יורו בכדי לשחרר את המאמן מהחוזה. צפוי לחתום לשלוש שנים.

המאמן הגרמני, שהגיע בקיץ 2019 מרד בול זלצבורג, הוביל את בורוסיה מנשנגלדבאך להצלחה גדולה ולמקום של קבע בחלק העליון של הטבלה. העונה, רוזה וקבוצתו הגיעו עד לשמינית גמר ליגת האלופות, שם יפגשו את מנצ'סטר סיטי לקרב מסקרן.

 

רוזה, שהצטרף לזלצבורג בעונת 2017/2018 אחרי אוסקר גרסיה, הוביל את הקבוצה האוסטרית לאליפות ולחצי גמר הליגה האירופית כבר בעונתו הראשונה, כשבדרך הדיח את קבוצתו החדשה, בורוסיה דורטמונד. נראה כי רוזה והסיגנל אידונה פארק יסתדרו מצוין יחדיו, כי בעונתו השניה הגיע עד לרבע הגמר הליגה האירופית ולשבירת שיא ניצחונות הבית הרצופים בליגה האוסטרית עם עשרה.

בכל מקרה, עבור מאמנה הנוכחי של הצהובים-שחורים, אדין טרזיץ', ששימש כעוזרו של לוסיאן פאברה שפוטר בדצמבר האחרון, יש משימות משמעותיות עד סיום העונה. דורטמונד תפגוש את סביליה ברביעי הקרוב במסגרת שמינית גמר ליגת האלופות וטרזיץ' ינסה לסיים את הקדנציה שלו עם חיוך. לעומת ההגעה לשמינית, נראה כי הבסיס להחלטה לשינוי על הקווים הוא חוסר ההצלחה בבונדסליגה. דורטמונד חווה עונה לא פשוטה, ונמצאת כרגע במקום השישי עם 33 נקודות, מרחק 15 נקודות ומשחק עודף מבאיירן מינכן שבמקום הראשון.

אחרי ההודעה הרשמית על עזיבתו של רוזה בקיץ הקרוב, לגלדבאך יש מספר חודשים בכדי למנות מאמן חדש לעונה הבאה. ב"קיקר" הגרמני דווח שמספר מועמדים כבר סומנו כיורשו של המאמן, וביניהם מאמנה של זלצבורג, ג'סי מארש, שעשוי לעשות מסלול דומה לזה של רוזה. גם מאמנה של ורדר ברמן, פלוריאן קופלדט, ואדי הוטר, מאמנה של פרנקפורט שמוביל אותה עד למקום השלישי בטבלה מועמדים. מרקו ואן בומל, מאמנה של איינדהובן בעבר הוזכר גם כן בהקשר למעבר למועדון.