פליק הודיע: "ביקשתי לעזוב את באיירן"

המאמן הגרמני ייפרד בתום העונה. נגלסמן מועמד להחליפו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.04.21 - 19:25
תחילת כתבה

סוף הדרך הגיע, מוקדם מהצפוי: דווקא לאחר הניצחון הערב (שבת), 2:3 על וולפסבורג, הודיע מאמן באיירן מינכן, האנס-דיטר פליק, כי יבקש לעזוב את באיירן מינכן בתום העונה. המאמן הגרמני, שהיה אלמוני עד לפני שנה וחצי - וזכה בכל התארים האפשריים עם הבווארים, כולל ליגת האלופות, יסיים את דרכו - והקבוצה החזקה באירופה תיאלץ לחפש מאמן חדש.

"סיפרתי לקבוצה כעת, שבמהלך השבוע ביקשתי מהקבוצה להשתחרר מהחוזה שלי בסוף העונה, זו עובדה", סיפר פליק בראיון לרשת "סקיי", "החלטתי שהזמן המתאים להודיע על כך יהיה דווקא אחרי שניצחנו, ושהם ישמעו את זה קודם כל ממני - ולא מהתקשורת. אני שמח שהיתה לי ההזדמנות לאמן קבוצה כזו, אך זו ההחלטה שלי, שהתקבלה לאחר מחשבה רבה".

העזיבה הצפויה של פליק אינה מגיעה בחלל ריק: לא מעט דיווחים היו, לאחרונה, על עימותים בינו לבין המנהל המקצועי, חסן סליהמידז'יץ' - וגם לפני המשחק התעוררו לא מעט רחשים באשר לאפשרות שיעזוב. באיירן כעת תצטרך לחפש מאמן חדש, כשהמועמד המוביל לתפקיד יהיה יוליאן נגלסמן, מאמנה של לייפציג - במה שצפוי להיות מו"מ לא קל, כך לפחות לפי העיתונאי האיטלקי פבריציו רומנו.

התחנה הבאה של פליק צפויה להיות הנבחרת: המאמן, שזכה עם המנשאפט בגביע העולמי 2014 בברזיל, כעוזרו של יואכים לב, אמור להחליף את הבוס לשעבר אחרי קדנציה בת לא פחות מ-15 שנה. "העתיד לא ברור כלל", התייחס פליק בראיון גם להמשך דרכו, "עדיין לא היו דיונים באשר לזה. כמובן שהנבחרת היא אופציה שכל מאמן צריך לשקול, אבל קודם כל אני צריך לעכל את ההחלטה הזאת. השבועות האחרונים לא היו קלים עבורי, זה היה תהליך עד שסיפרתי להנהלה ולשחקנים".

פליק בן ה-56 שימש תחילה כמאמן זמני, במקומו של ניקו קובאץ' שסיים את דרכו בתחילת עונת 2019/20, והוביל את הבווארים אל מסע ניצחונות בלתי נתפס - שנגמר, כאמור, עם אליפות, גביע, גביע הליגה, ליגת האלופות ואליפות העולם לקבוצות. באיירן, שהודחה מהצ'מפיונס אך צפויה ככל הנראה לזכות באליפות שוב, תצטרך להתחיל עידן חדש - ממש בקרוב.