דיווח: "פ.ס.ז' עשויה לפנות ללבנדובסקי"

החלוץ שהשווה את השיא של מולר עשוי לבקש לעזוב את באיירן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.05.21 - 19:42
תחילת כתבה

כשהגיע לבונדסליגה מלך פוזנן הצנועה, אף אחד לא דמיין שרוברט לבנדובסקי יזכר בנשימה אחת עם גרד מולר, אולם 11 שנים אחרי, הוא יכול להתפאר בציון דרך יוקרתי במיוחד. עם שערו ה-40 העונה בליגה הגרמנית הבכירה, החלוץ הפולני השווה את שיא הכיבושים של אגדת באיירן מינכן מ-1971/2 וכשנותר עוד מחזור אחד לסיום העונה הוא גם יכול לשבור אותו ולהיחקק לבדו לגמרי בספר דברי הימים של הכדורגל הגרמני.

בלאקיפ מפרסמים כי החלוץ הפולני עשוי לבקש לעזוב את באיירן מינכן בקיץ לאחר שבע שנים באליאנץ ארנה. במקרה כזה, פ.ס.ז' תבחן פניה למלך השערים ששוקל לחפש אתגר חדש לאחר שזכה עם הבווארים בכל התארים האפשריים.

ובחזרה למה שעשה על הדשא. את ההישג המרשים, לבנדובסקי חגג בצניעות האופיינית לו ומיד עם כיבוש השער ה-40 חשף חולצה עם הכיתוב "4ever Gerd" ("גרד לנצח"), כמחווה למולר. אנשי הצוות והשחקנים של באיירן מינכן דאגו לסדר לפולני חוויה של ישכח עם מסדר כבוד מיוחד ומאולתר.

"השגתי מטרה שנראתה בעבר כזו שבלתי אפשרי לדמיין", צייץ לבנדובסקי בסיום המשחק. "אני גאה בצורה בלתי ניתנת לתיאור על ההיסטוריה שעשיתי עבור באיירן מינכן ושיכולתי לקחת חלק בסיפורים שאוהדים יוכלו לספר לנכדים שלהם תוך שאני הולך בדרכו של אגדה כמו גרד מולר".

למעשה, לבנדובסקי היה יכול אפילו לשבור את שיאו של מולר כבר במשחק מול פרייבורג, אבל בדקה ה-77 רשם החמצה מזעזעת ומאוד לא אופיינית. הפולני קיבל רוחב מימין אותו שלח קינגסלי קומאן ונותר מול רשת חשופה לגמרי, אבל הוא פגש את הכדור רע מאוד והוא נקלט ללא בעיה ע"י השוער.

לבנדובסקי נזקק ל-28 משחקים בלבד על מנת להבקיע 40 שערים, שש פחות מגרד מולר. ומה המטרה הבאה? פסגת כובשי כל הזמנים בבונדסליגה, אבל בינתיים היא נראית די רחוקה. לפולני יש 276 שערים ב-349 משחקים בעוד שאגדת באיירן ניצב בפסגה עם 365 ב-427 משחקים. האם ללבנדובסקי יש מספיק זמן כדי לשבור גם את השיא הזה? ימים יגידו.