הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"חייתי בפחד תמידי": חלוץ שטוטגרט חשף

סילאס נסחט במשך שנים, ונאלץ לשחק תחת זהות שונה. הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.06.21 - 14:00

על כזה סיפור שומעים בדרך כלל בליגות נידחות בעולם, בטח שלא בבונדסליגה. היום (שלישי) שטוטגרט הוציאה הודעה לגבי חלוצה המצטיין, סילאס וואמאנגיטוקה שהסעירה רבים. מסתבר שוואמאנגיטוקה נפל קורבן להונאה של הסוכנו לשעבר, ששינה את גילו ואת זהותו לפני מספר שנים.

מסתבר שסילאס וואמאנגיטוקה הוא בכלל סילאס קאטומפה אמבופה והוא נולד באוקטובר 1998 ולא ב-1999 כפי שטענו עד היום. בשטוטגרט טענו שהסוכן שינה את זהותו ואת תאריך הלידה של סילאס כדי שהוא יוכל לנתק אותו ממועדון האם שלו בקונגו על מנת לפתח אותו.

הסיפור החל ב-2017 כאשר השחקן ביקש לעזוב את קונגו ולצאת למבחנים באנדרלכט. הקבוצה הבלגית רצתה להחתים את השחקן רגע לפני שהוויזה שלו פגה וביקשה ממנו לטוס בחזרה למדינתו כדי לחדש את הוויזה. בשלב הזה, מתווך בלגי שטיפל בעסקה איים לכאורה על השחקן שהוא לא יוכל לחזור לאירופה אם הוא יטוס לקונגו לצורך חידוש הוויזה. כתוצאה מכך, אותו מתווך שפעל בשיתוף פעולה עם סוכן שחקנים, שינה את שמו של השחקן וסיפקו לו מסמכים חדשים תחת אחד משמות המשפחה של אביו, וואמנגיטוקה.

ביוזמת הסוכן שלו, סילאס הצטרף לפאריס מהליגה השנייה בצרפת, אך הוא חי שם תחת איום של סוכנו, שחסם לו את הגישה למסמכים ולחשבון הבנקר שלו. יש לצין כי הסוכן גם המשיך לאיים עליו והבטיח לו שהוא לעולם לא ישחק כדורגל יותר אם האמת על הזהות שלו תתגלה.

אגב, קאטומפה עדיין היה מיוצג על ידי אותו סוכן עד לא מזמן, אבל עם עזרה של המועדון הנוכחי שלו, שטוטגרט, הוא הצליח להיפרד ממנו אחרי שהיה סוג של "שבוי" שלו. סילאס התייחס למה שעבר עליו ואמר: "חייתי בפחד מתמיד בשנים האחרונות ודאגתי גם מאוד למשפחה שלי בקונגו. זה היה צעד קשה עבורי לחשוף את הסיפור שלי. רק בעזרת הקבוצה שלי העזתי לעשות את זה. הבנתי שאני לא צריך לפחד יותר ושביחד אפשר לשים הכול על השולחן".