הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תואר ראשון: דורטמונד ובאיירן נפגשות

שתי הגדולות בעימות הסופרקאפ שיוקדש לזכרו של גרד מולר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.08.21 - 18:23

הליגה הגרמנית אומנם נפתחה, אבל המשחק המסורתי הגדול הראשון, יתקיים בכלל במסגרת הסופר קאפ, כאשר דורטמונד תארח מחר (שלישי) את באיירן מינכן בזיגנל אידונה פארק, על התואר הראשון של העונה. המשחק יוקדש לזכרו של גרד מולר, מאגדות הכדורגל, שהלך לעולמו בגיל 75 אחרי מחלה קשה. הקבוצות יענדו סרטים שחורים ויעמדו דקת דומיה לזכרו של אחד החלוצים הגדולים בתולדות המשחק.

באיירן, שמחפשת תואר סופרקאפ תשיעי בהיסטוריה (יותר מכל קבוצה אחרת), מגיעה למפגש אחרי 1:1 במשחק הפתיחה במנשנגלדבך. הבווארים מצפים לחזרתו של קורנטן טוליסו לסגל, בעוד לוקה הרננדז ובנז'מן פבאר ימשיכו להעדר בשל פציעה. מהעבר השני, דורטמונד מעודדת מה-2:5 על פרנקפורט וההצגה של ארלינג הולאנד, שהיה מעורב בכל השערים. תורגן הזאר שנפצע בקרסול במשחק ייעדר כמו גם יוליאן ברנדט, תומא מונייה, מרסל שמלצר ומאטס הומלס.

מאמן באיירן, יוליאן נגלסמן, נשאר על ההתמודדות עם הלחץ במועדון: "תמיד יש לחץ כאשר אתה המאמן של באיירן מינכן וזה לא קשור לגיל שלי. זה נורמלי שאם לא אנצח משחקים ואפסיד תארים, יהיו תמיד שאלות על הגיל והניסיון שלי, אני מודע לזה. אני בחור צעיר, אבל אני מאמן עם ניסיון בבונדסליגה ובליגת האלופות. זה תמיד מתנקז לניצחונות והפסדים. אם ניצחת לא יהיו שאלות, אם הפסדת יהיו הרבה שאלות".

באיירן האלופה לא מתכוונת לבצע אף שינוי בהרכב מיום שישי האחרון, כאשר רוברט לבנדובסקי, סרג' גנאברי ולירוי סאנה ותומאס מולר אמורים להמשיך בהתקפה. מהצד השני, דורטמונד, שמחפשת זכיה שביעית במפעל, צפויה לעלות עם מרקו רויס, הולאנד ודוניאל מאלן בהתקפה.