הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"שיפוט שערוריה": ארלינג הולאנד ודורטמונד רותחים

צפו ב-2:3 של באיירן בקלאסיקר. השוורצגלבן במתקפה חריגה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.12.21 - 08:02
תחילת כתבה

לאחר דרמה גדולה, דורטמונד נכנעה 3:2 בקלאסיקר הגרמני המלהיב שזכינו לראות. ביקורת גדולה לאחר המשחק בעקבות החלטות שיפוט אותם הצהובים-שחורים לא אהבו, בלשון המעטה, כשבמרכז המוקד ספק פנדל שלא נשרק עבור דורטמונד בדקה ה-54 ופנדל נוסף שכן נשרק עבור הבווארים, אותו רוברט לבנדובסקי הפך ל-2:3. לאחר סיום המשחק, הצד המפסיד יצא בהתקפה על שופט המשחק, פליקס צוואייר.

"נתנו כאן לשופט שמכר פעם משחק לשפוט את הקרב הכי גדול של גרמניה, למה עוד אפשר לצפות? לבאיירן לא הגיע פנדל, וזו לא ההחלטה היחידה שאפשר להסתכל עליה במשחק הזה", אמר ג'וד בלינגהאם. קשר דורטמונד מתייחס לאירוע שקרה בשנת 2005, אז צוואייר היה מעורב בסקנדל בליגה השנייה במרכזו שופט אחר, רוברט הוייזר, קיבל מספר פעמים כספי שוחד על משחקים בהם שפט. באחת הפעמים, צוואייר עזר לו וקיבל 300 יורו בעקבות כך. עם חשיפת המקרה, הוא הורחק משיפוט למשך שישה חודשים. אגב, אותו אירוע חמור נשמר בסוד ונחשף רק לפני מספר שנים על ידי האיתון "Die Zeit" שפרסם מסמך שעסק בפרשה.

גם מרקו רויס התייחס להחלטה שלא לשרוק פנדל במהלך בו ספק הוכשל. "וואו אלוהים, כן, זה לא היה לי כל כך ברור במהלך המשחק", אמר מול המצלמות כשהמקרה הוצג מולו, "עכשיו אני רואה מה שקרה שם, הוא היה חייב להסתכל על זה! זה נראה אפילו יותר חד משמעי כאן בהילוך החוזר".

ארלינג הולאנד, כוכב דורטמונד, היה נסער גם הוא בסיום: "אני חושב שזו שערורית שיפוט. היה פנדל ברור על מרקו רוייס שלא נשרק. למה הוא (השופט) לא הלך לבדוק ב-VAR? אין צורך להיות מתנשא...עכשיו אני צריך להרגע קצת".

לא רק השחקנים, אפילו מרקו רוזה, מאמן דורטמונד שהורחק, הגיב לסערה: "כולנו ראינו מה קרה. הפאול על רויס היה פנדל ברור. נגיעת היד של הומלס היא לפחות 'ניתנת לוויכוח', וזה חבל. מר צוואייר מוזמן לשפוט עוד משחקים שלנו. הוא שם לנו מכשולים בדרך".