הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"החלטה מיושנת": בבאיירן תקפו את ההתאחדות

אחרי ההפסד לגלאדבך, במועדון טענו: "ספק אם אפשר לשחק ככה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.01.22 - 09:42
(getty)
(getty)

זעם גדול אצל אלופת גרמניה הנצחית: אמש (שישי), ספגה באיירן מינכן את הפסדה הראשון מזה חודשיים, 2:1 בבית מול בורוסיה מנשנגלאדבך - אך במועדון עסקו בעיקר בסגל החסר שאיתו נאלץ לעלות יוליאן נגלסמן למשחק. תשעה שחקנים נעדרו עקב הידבקותם בנגיף הקורונה, ועל אף בקשתה של באיירן לדחות את המשחק - ההתאחדות הגרמנית סירבה, ובמועדון לא שתקו בסיום המשחק.

הסיבה לסירוב היתה סעיף בתקנון, הקובע כי דחיית המשחק מתאפשרת רק בשל היעדרות של 15 שחקנים ומעלה. כל עוד לקבוצה יש תשעה שחקנים רשומים, כולל שוער, היא יכולה לשחק. באיירן חסרה 11 שחקנים בלבד (השחקנים שנדבקו בקורונה, בתוספת הפצועים לאון גורצקה וג'וזפ סטאניסיץ'), ולכן הבקשה נדחתה. "אנחנו מקבלים את החוקים", אמר בסיום חבר ההנהלה אוליבר קאן, "אבל אלו החלטות שהתקבלו בימים שבהם הקורונה לא היתה קיימת. צריך לבחון אותן מחדש".

גם נגלסמן בא בטענות למצב אחרי השריקה ואמר: "היו לנו היום רק עשרה שחקנים שמתאמנים איתנו בדרך כלל, היתר היו שחקני נוער או מקבוצת המילואים. במצב כזה, ספק אם אפשר לקיים משחק כדורגל". לצד הטענות הללו, מאמן באיירן מינכן סיכם את ההפסד: "שער השוויון היה מאוד מעצבן. אפילו לא היתה שם מסירת רוחב טובה, אבל שיחקנו הגנה רע. לא הגיע לנו להפסיד, כי לא היינו כל כך לא טובים".