הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היורש של הולאנד: האלר חתם בדורטמונד

רשמי. החלוץ בן ה-28 מחוף השנהב נרכש מאייאקס תמורת 35 מיליון יורו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.22 - 18:03
סבסטיאן האלר. עכשיו זה רשמי (Borussia Dortmund)
סבסטיאן האלר. עכשיו זה רשמי (Borussia Dortmund)

היורש של ארלינג הולאנד הגיע. בורוסיה דורטמונד הודיעה היום (רביעי) על צירופו של החלוץ סבסטיאן האלר לשורותיה תמורת 35 מיליון יורו. השחקן מחוף השנהב סגר שנה וחצי אדירה באייאקס, במה שזיכה אותו במעבר לענקית הגרמנית.

אפשר לומר שהאלר בן ה-28 הגיע לשיאו בשלב מאוחר יחסית של הקריירה. אחרי מעבר מתוקשר לווסטהאם ביולי 2019 בו הקבוצה הלונדונית רכשה אותו מפרנקפורט ב-50 מיליון יורו, נראה היה כי הקריירה של החלוץ בדרך לנסיקה. אך לא כך היה הדבר.

האלר לא מצא את עצמו בליגה האנגלית, וב-54 הופעות במדי הפטישים מצא את הרשת 14 פעמים בסך הכל, אליהם הוסיף שלושה בישולים. כתוצאה מכך, איבד את מקומו בווסטהאם ונמכר לאייאקס - שם הכל השתנה.

אלופת הולנד רכשה אותו ב-22 מיליון יורו, פחות ממחצית מהסכום ששילמה עליו ווסטהאם, ושם מצא עצמו החלוץ גבה הקומה (1.90), כולל תפיסת מקום של קבע בנבחרת חוף השנהב במדיה כבש ארבעה שערים ב-12 הופעות.

כעת, מגיע האלר לדורטמונד על מנת לתפוס את מקומו של אחד החלוצים הדומיננטיים בהיסטוריה של המועדון - ארלינג הולאנד. אחרי ששילשלה לכיסה 75 מיליון יורו ממכירת הנורבגי למנצ'סטר סיטי, שילמה פחות ממחצית מהסכום בכדי להנחית את האלר שנמצא בשיא כושרו.