ליגת ווינר
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 מכבי ראשל"צ 18 107 31
2 מ.כ. חולון 19 65 29
3 הפועל אשדוד 19 49 26
4 א.ס. רמה"ש 18 49 25
5 הפועל ראשל"צ 19 40 24
6 מ.כ. באר שבע 19 8 18
7 עירוני רחובות 19 -14 17
8 מכבי קרית מוצקין 19 -23 16
9 א.כ. נס ציונה 19 -43 15
10 בני הרצליה 19 -51 13
11 הפועל קרית אונו 19 -46 12
12 מכבי דימונה 19 -141 0

מימון: "במעמד כזה אי אפשר להיות שאנן"

הפועל ראשל"צ מול אשדוד בחצי. נאמן: "הישגי העבר מתגמדים"

אסף אקרמן
אסף אקרמן  26.02.18 - 12:30
תחילת כתבה

חצאי גמר גביע המדינה בכדוריד ייערכו מחר (שלישי) ויפגישו את הפיינליסטית מהעונה שעברה, הפועל ראשל"צ, עם הפועל אשדוד, בעוד האלופה מכבי ראשל"צ תפגוש את רמה"ש. היום נערכה מסיבת העיתונאים בהשתתפות ארבעת המאמנים והקפטנים.

  • שלישי, 18:00 ב-5PLUS: הפועל אשדוד - הפועל ראשל"צ
  • שלישי, 20:40 ב-5PLUS: א.ס. רמת השרון - מכבי ראשל"צ

יו"ר האיגוד הטרי, מיקו צרפתי, פתח את מסכת הדוברים: ״שלום לכולם אני שמח שנפל בחלקי להצטרף לאחד מאירועי השיא בכדוריד הישראלי, כולי תקווה שקהל רב יגיע למעמד הזה. זה אירוע ראשון לקראת אירועי שיא וכולי תקווה שהכדוריד יתחיל לצמוח עם המדינה, במסגרת אירועי הגמר אנחנו נארך את יו״ר האיגוד האירופי שזאת הזדמנות למערכת היחסים ולנסות להביא אירועי גמר לארץ ומכאן אני רוצה לאחל לנבחרות הנוער והעתודה בקיץ החם שיהיה לנו. מאחל בהצלחה לכל הקבוצות, ספורטיבית, הגונה ואני שמח לחזור לענף וכל שותפיי אנחנו נקדם את הכדוריד ונגיע לשיאים חדשים".

מאמן הפועל ראשל״צ, עידן מימון, בירך את צרפתי: ״אני רוצה לאחל למיקו בהצלחה בתפקיד בתקווה שיגיע לאן שראוי להיות, בשנייה שמגיעים לדרייב אין זה התרגשות ומרוצים כל כך להשתתף באירוע הזה. אנחנו לא מסתכלים על הטבלה, במשחק אחד הכל יכול להיות ויהיה משחק קשה. במעמד כזה אף אחד לא יכול להיות שאנן, כשיש כל כך הרבה קהל ותפאורה לא יכול להיות. בגלל זה אנחנו מתכוננים בשיא הרצינות ולא נבוא שאננים לפי מה שקורה בליגה". מימון הוסיף על ההתאקלמות לעמדת המאמן: "אני צובר יותר ניסיון, אתה מתנהל בצורה שונה ובנינו קבוצה שהתחברה מצוין עד עכשיו, השחקנים נהנים להיות ביחד וזה ההישג הכי גדול. אני הכי נהנה לראות את השחקנים ככה במגרש ומחוצה לו".

הקפטן אבישי סמולר הצטרף למאמנו: "גם אני רוצה להצטרף לעידן, כולנו רוצים שתצליח (לצרפתי) כי הענף חשוב לכל מי שבחדר. אין הרבה מה להוסיף תמיד שאני מגיע לפה מתרגש מלפני שבועיים והבטן מתהפכת וזה הכי כיף לשחקן פעיל. זה יום חג לכדוריד הישראלי".

בצד השני, מאמן הפועל אשדוד, אולג בוטנקו, נרגש: ״זו פעם ראשונה וזה סיפור מרגש. אנחנו מאוד גאים להגיע למעמד הזה, מרגישים שזה השיא באמת ולאור המצב שאנחנו לא מצליחים בליגה, אנחנו נבוא חזק בשביל להצליח".

קפטן מכבי ראשל״צ, יואב נאמן, התייחס למצ' אפ השני: ״להגיע לדרייב אין למרות שלא האיר פנים, המעמד הזה מגדיל ומעצים ולשחק בבמה המובחרת של הכדוריד הישראלי, בתקווה שכולם יתגייסו שיהיה פה אולם מלא שיוסיף לחגיגה. אנחנו קבוצה מנוסה שזכתה בגביעים ויודעים אכזבות וזה הכל מתגמד לשחקנים שיגיעו לתת את הטוב ביותר. יש עבר עשיר אבל ההישגים מתגמדים כי זה משחק נתון. אנחנו מגיעים מוכנים ומפוקסים מנטלית כדי להגיע לכאן לגמר עוד כמה שבועות".

סער פרנקל, מאמן מכבי ראשל״צ, התייחס למשבר: "כמו כולם אנחנו מתרגשים, להיכנס לדרייב אין זה התרגשות מחדש. שנה שעברה לא צלחנו את חצי הגמר ועכשיו כן. אנחנו לומדים על עצמנו המון בחודש האחרון אני מרגיש שאני מאמן יותר טוב ממה שהייתי בגלל המשבר, אנחנו בתחילה לצאת ממנו והמשחק מחר יוכל להגיד אם הצלחנו לצאת ממנו".

מנגד, ראובן יוספולסקי, מאמנה של רמה״ש, אמר: "אני רוצה להצטרף לברכות למיקו, אנחנו מאוד מתרגשים ברמה שראש העיר ביאם לאימונים. יש לנו משימה לא פשוטה, קבוצה עם המון ניסיון ובגלל זה הבאנו שחנקים במעמד הזה ואנחנו מוכנים למשימה הזאת. גם אנחנו ציפינו להיות בתקופה יותר טובה, אני מאמין שנקבל את זה מחר, אך בכל זאת יש איזה שינוי".