ליגת ווינר
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 מכבי ראשל"צ 15 90 25
2 מ.כ. חולון 16 52 24
3 הפועל אשדוד 16 51 24
4 הפועל ראשל"צ 16 52 24
5 א.ס. רמה"ש 15 26 19
6 מ.כ. באר שבע 16 17 16
7 מכבי קרית מוצקין 16 -18 14
8 א.כ. נס ציונה 16 -29 13
9 עירוני רחובות 16 -28 12
10 הפועל קרית אונו 16 -47 10
11 בני הרצליה 16 -45 9
12 מכבי דימונה 16 -121 0

חולון הודחה מהגביע, הפועל ראש"צ הזיעה

הפיינליסטית מאשתקד הפסידה בשמינית לב"ש. האדומים ברבע אחרי ניצחון של עידן מימון על אחיו בנס ציונה

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.12.19 - 18:11
ב"ש מול חולון בליגה (צילום: דוברות מ.כ באר שבע)
ב"ש מול חולון בליגה (צילום: דוברות מ.כ באר שבע)
תחילת כתבה

משחקי שמינית גמר גביע המדינה בכדוריד יצאו היום (שישי) לדרך: מ.כ באר שבע העפילה לרבע אחרי ניצחון על הפיינליסטית מהעונה שעברה, מ.כ חולון, 27:31. ב"ש, שמדורגת שביעית בליגת ווינר, התעלתה בדקות הסיום מול חולון, הפתעת הליגה עד כה. השוער אלדר שיקלושי היה מצטיין המשחק, כאשר יובל שמש כבש שני שערים מכריעים. במפגש הנוסף היום, דרבי האחים-מאמנים למשפחת מימון - עידן והפועל ראשל"צ גברו על עומרי וא.כ נס ציונה 24:26 במשחק דרמטי שכלל מהפכים בדקות האחרונות.

בנס ציונה, עוז חממי כבר העלה את הפועל ראשל"צ ליתרון של 5 שערים (5:10) בדקה ה-18, אך המארחת ידעה לחזור ואופק גבע השיג שוויון 12:12 עם הירידה להפסקה. במחצית השנייה, יכולת נהדרת של תום שם טוב בשער העלתה את הפועל ראשל"צ שוב ליתרון משמעותי 19:23, אבל ריצת 0:4 של נס ציונה הובילה לשוויון בדקה ה-54 משער של שחר לוין. שלומי צייטלר ביצע מהפך עבור נ"צ עם שער בפנדל - 23:24. דושקו צ'ליצה התעלה, השווה והחזיר את היתרון להפועל ראשל"צ, ועוז חממי קבע את תוצאת הסיום - 24:26.

בבאר שבע, שתי הקבוצות נכנסו בשוויון אל דקות האחרונות. עדן ג'ינג'יחשווילי, מהבולטים בחולון, העניק לקבוצתו את היתרון האחרון שלה 25:26, אולם שערים של מילוש בואישיץ' ויובל שמש הפכו את התוצאה ל-26:27 כחמש דקות לסיום. מירזה השליץ' השוער עוד העניק לחולון תקווה, אבל שיקלושי סיפק סדרה של עצירות בדקות הסיום, ומסר גם אסיסט ליובל שמש שקבע 26:28. סטפן צ'יריץ', טל פאר ועמית ויטקובסקי כבשו והשלימו ניצחון גדול עבור החבורה מבירת הנגב שאותה מדריך אבנר דרורי.

ביום ראשון יתקיימו שישה משחקים נוספים של שלב השמינית: מכבי הקרייתים מהליגה הארצית תארח לדרבי את מכבי קריית מוצקין (21:00, חטיבת ביניים קרית חיים), מכבי ת"א מוליכת הליגה הלאומית תארח את מחזיקת גביע המדינה מכבי ראשל"צ (20:30, תיכונט), הפועל קריית אונו תארח את עירוני רחובות (20:30), מכבי פ"ת מהלאומית תתמודד מול בני הרצליה (20:00, גולדה), א.ס רמה"ש תארח את מכבי דימונה (19:30), והפועל ר"ג תפגוש את האלופה הפועל אשדוד (19:45, עירוני ר"ג). ביום שני בצהריים תיערך הגרלת שלב רבע הגמר שייערך ביום שישי הבא (ה-13 בחודש).