ברגע האחרון: מכבי ת"א נרשמה לליגת העל

ראשי המועדון במגעים עם אס"א לגבי איחוד. "אנחנו בשלים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.07.20 - 12:46
(צילום: אלון נגל, אס"א ת"א)
(צילום: אלון נגל, אס"א ת"א)
תחילת כתבה

מכבי תל אביב הפכה אמש (שלישי) לקבוצה האחרונה שנרשמה לליגת העל, כשעתיים לפני מועד הרישום האחרון לעונה הבאה. בכך הצהובים חוזרים רשמית לליגה הבכירה אחרי שנתיים בליגה הלאומית, ויחד עם רישום יתר 12 הקבוצות - ליגת ווינר תמנה 13 קבוצות ב-2020/21, שאמורה להיפתח באוקטובר (ישיבת הנהלת איגוד הכדוריד תיערך הערב, ושם גם ייקבעו המועדים ופורמט המשחקים, העולות והיורדות).

גם עכשיו, עם תקציב נמוך, מכבי ת"א תנסה להעמיד קבוצה ראויה לליגת העל. המאמן רועי סאסי ימשיך, והסגל ברובו יתבסס על צעירים מוכשרים, חלקם שחקני הנבחרות הצעירות של ישראל. על הפרק עומד גם איחוד עם אס"א ת"א.

יו"ר המועדון אייל פרוילינגר: "לפני שנתיים הורדנו את הקבוצה לליגה השנייה, לאחר שהיינו סגנית האלופה. הסיבה לכך הייתה שלא היו לנו משאבים, והחלטנו להשקיע בדור ההמשך ולא בהבאת זרים, מתוך ראייה לטווח ארוך. התקציב המצומצם שקיים לנו הושקע בבנייה, במאמנים איכותיים, ואחרי שנתיים אנחנו בשלים והחלטנו לרשום קבוצה לליגה הראשונה. הקבוצה תתבסס על צעירים שיתנו את הלב והנשמה על המגרש, כולל 4-5 שחקנים שאנחנו מעלים מתוך הנוער שלנו. הראייה היא לחזק את התשתית לקבוצה ראויה כמו שמכבי ת"א צריכה להראות בשנים הבאות ולהעניק להם הזדמנות להתמודד בחלון הראווה של הכדוריד הישראלי. ליגת העל זה המקום הראוי למכבי ת"א".

פרוילינגר התייחס לשיחות עם האיחוד עם אס"א ת"א: "אני חושב שנכון שיהיה איחוד עם אס"א - מועדון ראוי שמנוהל עם מחלקת נוער מצוינת. יחד עם מחלקת הנוער המצויינת שלנו, אפשר להרים מועדון אחד מיוחד בעיר תל אביב. יש אנשים מצוינים באס"א, יש שם מתקנים ויחד איתנו אפשר לעשות פרויקט מדהים. מי שתרוויח זו העיר תל אביב ודור ההמשך של שחקנים מתל אביב. זה עומד על דיבורים, בדיקות, וזה עדיין על הפרק. אני מקווה שזה יבשיל, ויפה שעה אחת קודם. כמובן שהעירייה גם מוערבת בהליך". באס"א אישרו את המגעים, ובשתי הקבוצות ממתינים להבהרות מעיריית ת"א בנוגע לתקצוב.

בעניין אחר, קבוצת הנשים של מכבי ראשל"צ, אלופת המדינה לעונת 2019/20, שומרת על בסיס הסגל שלה לעונת המשחקים הקרובה. במכבי ראשל"צ הודיעו על הארכת חוזים של קפטן הקבוצה ניצן דונאי, נלי אמינוב, קים לוי ועמית איזק, ביחד עם הצעירות המוכשרות שיר גבזה ושירה ג'רבי. "המטרות של הקבוצה הן לשחזר את ההישגים של העונה האחרונה", נאמר במועדון. מי שעזבה את הקבוצה והצטרפה למ.כ חולון היא קרן טפליצקי, שחקנית נבחרת ישראל.

בתוך כך, במכבי ראשל"צ הודיעו על מספר שינויים ניהוליים לקראת העונה הבאה - הראשון שבהם היה מינויה של חברת ההנהלה, איריס נוימן, למנהלת מחלקת הנוער של המועדון. נוימן מחליפה את בני שוויפל שתרם רבות, ולצידה ימשיך אמירי גרא כמנהל מקצועי. בקבוצת הבוגרים של המועדון, רותם קלדרון מונה למנהל החדש, והוא יחליף את המנהל הוותיק והמסור, ינקול רויטר, שימשיך ללוות את הפעילות כחבר הנהלה.