הליגיונר ה-11 בכדוריד הישראלי: חן ליבגוט

שחקן הפינה של חולון חתם בווילרבאן הצרפתית: "מגשים חלום"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.07.20 - 15:49
(צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
(צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
תחילת כתבה

חן ליבגוט יהיה הליגיונר ה-11 של הכדוריד הישראלי בעונה הבאה. שחקן הפינה בן ה-23, בוגר הנבחרות הצעירות שגדל בהפועל ראשל"צ ושיחק בשנתיים האחרונות במ.כ חולון, חתם היום (רביעי) בווילבראן מהליגה השלישית בצרפת, בעלת היומרות לשוב לליגות הבכירות. ליבגוט יהיה הישראלי הרביעי בעונה הבאה בצרפת, יחד עם יואב למברוזו שילבש את מדי לימוז' בליגה הראשונה ודן טפר וליאור גורמן שישחקו בשארבור מליגת המשנה.

מועדון הכדוריד של וילרבאן, פרבר הצמוד לעיר ליון, בילה את רוב שנותיו בליגה השנייה בצרפת ואף שיחק 5 עונות בליגה הבכירה (בפעם האחרונה ב-2006/07). בעקבות בעיות כלכליות המועדון צנח עד לליגה הרביעית, אבל החל לבנות את עצמו מחדש (התמודד על העלייה לליגה השנייה לפני משבר הקורונה) והקים פרויקט שיחזיר המועדון לליגות הבכירות בצרפת. ב-2019 מונה לעמדת המאמן והמנהל המקצועי סמיר זוזו, שחקן עבר של מונפלייה, פ.ס.ז ובעל 50 הופעות בנבחרת צרפת, והוא החל להחתים טאלנטים כדי לקדם את המועדון בשנים הקרובות.

ליבגוט: "אני מרגיש בר מזל להגשים חלום שהיה בראשי מהיום הראשון שדרכתי על מגרש כדוריד. זו הזדמנות אדירה לחיות חיים מקצוענים במדינת הכדוריד המובילה בעולם, ובטח בעיר כמו ליון. אני מתרגש להגשים את הפנטזיה הזו, ואעבוד קשה בכל יום כדי שהמסע הזה יהפוך למוצלח וארוך ככל שניתן. כשחקן זר - תמיד חובת ההוכחה היא עליי. הופתעתי לגלות שבליגה השלישית בצרפת יש מועדונים מקצועניים לחלוטין, שמתאמנים לפחות 8 פעמים בשבוע. אני שמח לקחת חלק בפרויקט המדהים שלהם, ואני מקווה שנעזור אחד לשני להתקדם להצלחות ולעלות לליגה השנייה והמצוינת כבר העונה. המועדון ידוע בתור מפתח כשרונות וייצא שחקנים רבים לליגה הראשונה ואף לנבחרת צרפת".

ליבגוט לא היה רחוק לחתום לפני מספר חודשים בקבוצת AUE מהליגה השנייה בגרמניה, אבל חוסר מזל ומשבר הקורונה מנעו זאת. הוא היה אמור לצאת בתחילת חודש מרץ להתרשמות במועדון הגרמני, אבל בשל ההוראות על החזרה לארץ ובידוד של שבועיים - הוא ביקש לדחות זאת - בעקבות משחק העונה שהיה צפוי להתקיים באמצע מרץ בין קבוצתו מ.כ חולון לבין מכבי ראשל"צ. לבסוף, המשחק בוטל עם הפסקת הליגה, הפעילות בגרמניה גם כן נעצרה והקבוצה הגרמנית הספיקה להחתים חודש לאחר מכן קיצוני ששיחק בווצלאר.

המשימה לצאת לאירופה, מבחינת עמדת הקיצוני, היא לגמרי לא פשוטה, והעובדה היא שהוא הקיצוני הראשון שיוצא מאז ימי אבישי סמולר ולאחריו גיל פומרנץ. יתר השחקנים שייצאו לשחקנים באירופה הם השוערים - טפר ויהב שמיר (וינטרתור שבשווייץ), מקשרים - דניאל מוסינדי (ארלנגן שבגרמניה), רם טורקניץ (ורברג שבשבדיה) אדיר כהן (וינטרתור) וליאור גורמן (שרבור), מרכזים - יואב למברוזו (לימוז'), חן פומרנץ (פוארטו סגונטה מספרד), ויונתן דיין (רימפאר שבגרמניה) ושניר נציה בעמדת הפיבוט. לרשימה הזו אפשר לצרף גם את השוער הצעיר יאיר ניקולייב, שיצא לאקדמיה מובילה בדנמרק, ששייכת למועדון הכדוריד מורס מהליגה הבכירה. למעשה, אם מחברים בין היציאה של ליבגוט, לאלו של מוסינדי, גורמן וניקולייב - תחנת ההמראה שלהם הייתה במועדון החולוני.