ליגת ווינר
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 מכבי ראשל"צ 0 0 0
2 מ.כ. חולון 0 0 0
3 הפועל אשדוד 0 0 0
4 א.ס. רמה"ש 0 0 0
5 הפועל ראשל"צ 0 0 0
6 מ.כ. באר שבע 0 0 0
7 עירוני רחובות 0 0 0
8 מכבי קרית מוצקין 0 0 0
9 א.כ. נס ציונה 0 0 0
10 בני הרצליה 0 0 0
11 הפועל קרית אונו 0 0 0
12 מכבי דימונה 0 0 0
13 מכבי תל אביב 0 0 0

מעלים הילוך: טרופר נפגש עם נציגי איגוד הכדוריד

בכירי הענף ביקשו רשת ביטחון וממתינים לתשובה סופית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.08.20 - 22:08
(באדיבות: איגוד הכדוריד)
(באדיבות: איגוד הכדוריד)
תחילת כתבה

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, אירח הבוקר (חמישי) נציגות של איגוד הכדוריד - אבי כחלון, דודי פלח ואריק דויטש, במטרה לקדם את ענף הכדוריד. חבר הכנסת זכה לשמוע סקירה מפורטת על הפרויקטים הלאומיים של נבחרות ישראל בכדוריד והשתתפותן באליפויות אירופה לעתודה ולנוער, שייערכו בחודש ינואר.

במקביל, השר ומנכ"ל משרדו, רז פרויליך התבקשו שמשרד הספורט יירתם לסייע בהענקת רשת ביטחון לכדוריד בעקבות משבר הקורונה, שתאפשר את פתיחת העונה והליגות. כמו גם, הבהרות האם ניתן לקיים את המשחקים בענף ספורט במגע מלא. טרופר התייחס לכך: "אני שמח על הפגישה, עלו בה דברים חשובים מאוד. אנחנו רואים חשיבות רבה בענף הכדוריד ונשתדל לסייע ככל יכולתנו".

גם הבכירים באיגוד נשמעו אופטימיים בנושא: "הייתה פגישת היכרות טובה עם השר, שנחשף לכדוריד והביע את רצונו להתחשב. הוא הבהיר לגבי ההחלטות הקודמות שהתקבלו וביקש לבדוק לגבי הקריטריונים הקיימים ואיך בכל זאת ניתן לסייע. אומנם יצאנו בלי תשובה לגבי מתן פיצוי, אבל אנחנו ממתינים לבדיקת משרד הספורט לגבי הפחתת התמיכות, לגבי קביעת קריטריונים חדשים ותמיכה בקידום השחקן הישראלי, כפי שניתנו לכדורגל ולכדורסל".

"כמו כן, למתווה ברור - האם ניתן לפתוח את הליגה, בגלל שמדובר בענף מגע מלא, חצי מקצועני, ולא ניתן להכניס את השחקנים בו לתנאי בידוד לאורך העונה. בעניין הזה משרד הספורט יקיים ביום ראשון פגישה עם משרד הבריאות והנושא יידון לכלל הליגות, כולל ליגות הצעירים, בכדוריד ובענפים נוספים. דבר נוסף שבאיגוד ביקשו לאמץ, היה מתווה להוצאת שחקנים זרים בתקופת הבידוד לצורך אימונים, בקפסולות נפרדות, בדומה לכדורגל. הסכמה עקרונית הובעה, והבהרות על כך יינתנו בימים הקרובים".