עולים שלב: פרוייקט הנוער עובר לפורטוגל

נבחרות הכדוריד יתאמנו בפורטו לקראת אליפות אירופה בינואר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.08.20 - 14:47
(איגוד הכדוריד)
(איגוד הכדוריד)
תחילת כתבה

פרוייקט נבחרת הנוער בכדוריד עולה שלב: היום (שני) נודע כי פרוייקט העילית של הכדוריד הישראלי ייצא לפורטוגל, שם תקיים מחנה אימונים ומשחקים שייערך כחודשיים וחצי, שישמש גם הכנה למשחקי אליפות אירופה עד גיל 18, בחודש ינואר בסלובניה.

בחלק המרכזי והמאתגר, הנבחרת תשהה במתקן אימונים מיוחד בסמוך לעיר פורטו. היא תשתתף בטורנירים, תפגוש את נבחרות פורטוגל וספרד כהכנה לאליפות אירופה, ותקיים שגרת אימונים מקצוענית. הפרויקט יודרך ע"י מאמן נבחרת הנוער, דביר גולדשטיין. זה יקרה לראשונה ע"י מאמן ישראלי, כאשר את המעטפת בנה המנהל המקצועי של איגוד הכדוריד, רולאנדו פרייטאס, בעבר מאמן הנבחרות בפורטוגל, שגם בנה את צוות אימון בכיר שיסייע לגולדשטיין.

"הרמה צפויה להיות גבוהה, עם סוג כדוריד שונה, ואני מאמין שמתאים יותר לשחקן הכדוריד הישראלי, ועם משחקים מעניינים ומאתגרים. בנוסף, התנאים הכלליים שיוענקו לעבודה היומיומית עבור הצוות והשחקנים יאפשרו להם להתמקד בצד המקצועי ולחזור טובים יותר", מדגיש פרייטאס.

גולדשטיין, שיהיה המאמן הישראלי הראשון בפרויקט, מסכם: "אני מאוד מתרגש לעשות תפקיד מאתגר שעדיין לא עשיתי, והוא משמעותי וייחודי - גם בזה שאעמוד בראש מערכת מקצועית של צוות מאמנים זר, גם בכמות האימונים שתכלול 11-12 יחידות בשבוע. אלו דברים שלא נתקלתי בהם בארץ. כמובן גם בהתנסות להיות תקופה ממושכת עם שחקנים בחו"ל ולהתרכז אך ורק בכדוריד. למען הכדוריד הישראלי ולטובת השחקנים שאני מאמן כבר שנתיים בנבחרת, היה לי חשוב להיות חלק מהפרויקט".