אליפויות העולם לנוער וצעירות בוטלו

טורניר ההעפלה שהיה אמור להיערך בת"א גם כן לא יתקיים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.02.21 - 19:10
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
תחילת כתבה

הקורונה לא חולפת כל כך מהר מהעולם לצערנו, ומכאן ארגוני העל שמנהלים את התחרויות הבינלאומיות מקבלים החלטות כואבות נוספות על ביטולים. לאחר דחייה וביטול משחקי אליפות אירופה לנבחרות צעירות בכדוריד ב-2020, שבהן היו אמורות להשתתף נבחרות הנוער (עד גיל 18) והעתודה (עד גיל 20) של ישראל בקיץ האחרון, האיגוד העולמי (IHF) פרסם היום (שני) הודעה על ביטול אליפויות העולם עד גיל 19 ועד גיל 21.

המשמעות הנגזרת - ביטול טורניר ההעפלה לאליפויות - טורניר המוקדמות של נבחרת העתודה שתוכנן להיערך בת"א בחודש הבא, וחודש לאחר מכן טורניר ההעפלה שבו נבחרת הנוער הייתה אמורה לקחת חלק באוסטריה.

האיגוד העולמי ציין כי למרות האתגרים עליהם התגברו באירוח טורניר אליפות העולם לגברים בחודש שעבר במצרים, התפרצות הנגיף והשפעתו ברחבי העולם מעמידים קשיים בפני פדרציות, ליגות ומועדונים בכל הקשור לקיום אירועים, לצד מגבלות מעבר בין מדינות - עם דגש על הרצון לשמור על בריאותם ובטיחותם של כל המעורבים בתחרויות כדוריד. לצד אלו - בוטלו טורנירים נוספים.

מאיגוד הכדוריד הישראלי נמסר: "אנו מקבלים ידיעה זו בהבנה אבל כמו כן באכזבה גמורה, שכן בשנה זו הנבחרות הצעירות המוצלחות של ישראל נאלצות שלא להשתתף בטורנירים המובילים. מדובר בשנתונים איכותיים להם היה סיכוי לרשום הישגים ולהמשיך ברף ההתקדמות של השנים האחרונות. נבחרת העתודה הייתה אמורה לכלול גם את הליגיונרים יואב למברוזו, יונתן דיין ודניאל מוסינדי, כך שסיכוייה להעפיל לאליפות שבוטלה היו כאמור גבוהים, בטח שהטורניר תוכנן להיערך בארץ".